• Klaun Walduś w naszej szkole

    7 pażdziernika odwiedził nas Klaun  Walduś, który zabawial nas swoim występem. Towarzyszyły mu zwierzęta, a dzieci kochają występy z żywymi istotami. Mogliśmy nauczyć się od Waldusia paru sztuczek. Szczególne zaangażowanie wykazywały najmłodsze dzieci, jednakże wszystkim bardzo się podobało.

  • Wycieczka szkolna Kraków - Energylandia

    25 i 26 września 2019 roku uczestniczyliśmy w wycieczce do Krakowa i do Parku Rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze. Organizatorem był nasz ksiądz proboszcz.                         

                  W pierwszym dniu wycieczki  zwiedziliśmy ZOO podziwiając zwierzęta z różnych stron świata. Podobały nam się okazałe lwy, dwugarbne wielbłądy, a także różnorodne ptaki, t.j. flamingi czy ibisy.

                   Później zwiedziliśmy przepiękny Rynek Starego Miasta i znajdujący się tam Kościół Mariacki, a w południe wysłuchaliśmy  słynnego hejnału.

                    Zwieńczeniem tego dnia był rejs statkiem po Wiśle. I choć pogoda w ten dzień nie rozpieszczała wycieczkowiczów wszyscy z zadowoleniem stwierdzili, że był to wspaniale spędzony dzień.

                   Po południu udaliśmy się do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej na nocleg, choć chyba tylko nasi opiekunowie byli śpiący. 

                   Drugi dzień wycieczki przywitał uczniów słońcem i prawie wszyscy  w dobrych humorach udali się  do ENERGYLANDII, gdzie każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Od największego HYPERIONA, po występy teatralne  dla tych mniej odważnych.

                   Niestety, to co dobre szybko się kończy i powrotu nadszedł czas. Wszyscy w najlepszych humorach udaliśmy się do autobusu z myślą,że niedługo znowu pojedziemy na wycieczkę szkolną.

  • Podkarpacki Festiwal Nauki w Jasionce

    20 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w Podkarpackim Festiwalu Nauki w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Podkarpacki Festiwal Nauki to jedna z największych imprez popularnonaukowych w Polsce, który co roku przyciąga rzesze głodnych nauki i tych chcących dopiero poznać jej fascynujący świat. Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi. Podczas festiwalu uczniowie spotkali  naukowców i popularyzatorów nauki z całej Polski, zobaczyli wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznali tajniki nowoczesnych technologii, spróbowali swoich sił na symulatorach lotu, rozwiązywali łamigłówki, uczyli się i przy tym doskonale się bawili.

  • Dzień Chłopaka 2019

    Dzień Chłopaka

    Dzień Chłopaka to okazja szczególnie znana młodzieży i przez nią też z radością celebrowana. Miejscem, gdzie to święto obchodzi się od lat, jest z pewnością szkoła. Zarówno w podstawówkach jak i liceach uczennice chętnie przygotowują niespodzianki swoim kolegom z klasy. Najczęściej obdarowują ich skromnymi upominkami. Zasada jest jedna - im śmieszniej, tym lepiej. Koszulki, bokserki, kubki, poduszki, krawaty czy medale - spodoba się wszystko, byle z dowcipnym napisem. Mile widziane są też życzenia "sto lat" albo krótkie przedstawienie.

    Nasze obchody Dnia Chłopaka miały miejsce w poniedziałek – 30 września. Głównym punktem były wybory Mistera Szkoły. Kandydaci musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami. Należały do nich m.in. odpowiedzi na podchwytliwe pytania, rozpoznawanie smaku produktów spożywczych, malowanie paznokci, czy też przebieranie się w damskie ciuszki. Zabawa była przednia i dostarczyła kandydatom i widzom wielu wrażeń. Ostatecznie, w zgodnej opinii specjalistek od męskich wdzięków w jury, jak i zebranej publiczności, zwyciężył Artur Szramik z klasy ósmej. Gratulujemy! Zwycięzcy oraz wszystkim chłopcom dedykujemy taki oto wierszyk:

    Dzień Chłopaka dziś się święci,
    Więc życzymy Wam tego, co Was kręci:
    Full zabawy, dobrych chęci,
    Niech Was licho złe nie nęci,
    Złe przygody niech Was miną
    Oraz troski w dal odpłyną.

  • Wizyta ks.bp. Stanisława Jamrozka w naszej szkole

    23 września gościliśmy w naszej szkole ks. biskupa Stanisława Jamrozka. Wizyta ta  była niezwykle miłym przeżyciem dla nas wszystkich. Powitaliśmy go gromkim śpiewem, a nastepnie pani dyrektor przybliżyła dzieje naszej szkoły. Później odbyło się przedstawienie, w którym ukazaliśmy w formie pantomimy mechanizm grzechu. Julia Stanicka i Bartosz Wiciński zaśpiewali piękną pieśń pt. "Wieża modlitwy". Po akademii głos zabrał ksiądz biskup. Opowiadał o swojej pracy, dzieciństwie i szkołach, które odwiedził. Dużo uwagi poświęcił myśli przewodniej naszego spotkania - "Jakże ogromną siłę ma modlitwa dziecka". Zachęcał do nieustannej modlitwy i zaufania Panu Bogu. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie pomodliliśmy się.

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     W tym roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2 września. Prawie wszyscy wrócili do szkoły z radością, optymizmem i pełni zapału do pracy. Jak co roku uroczystosć rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 9.00. Podczas apelu odśpiewaliśmy hymn, a Amelia Fleszar odczytała list, który z tej okazji skierował do nas pan Wójt. Następnie pani Dyrektor przywitała wszystkich obecnych, zapoznała ze zmianami. które czekąją nas w tym roku szkolnym i udaliśmy się na spotkania z wychowawcami. Mamy nadzieję, że ten rok będzie należał do udanych.

  • Lectiones finitam!*

     

    W bieżącym roku dzięki sprzyjającemu układowi kalendarza oraz decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej wakacje (ku radości dziatwy szkolnej) są o całe dwa dni dłuższe. Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły zakończenie roku szkolnego odbyło się dwuetapowo. We wtorek - 18 czerwca 2019r. - uczniowie klasy 3. Gimnazjum oraz VIII klasy Szkoły Podstawowej pożegnali się ze swoją szkołą. Na program złożyły się przyśpiewki, filmiki oraz prezentacja. Uczniowie klasy VII SP pożegnali z kolei starszych kolegów i koleżanki opuszczających naszą szkołę. Na zakończenie były upominki oraz wspólny poczęstunek. Środa - 19 czerwca 2019r. - oficjalny dzień zakończenia roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą Świętą, celebrowaną przez księdza proboszcza Wiesława Skrabuta. Po mszy ruszyliśmy wspólnie do szkoły. Tutaj odbyła się ostatnia część uroczystości. Na początku pani dyrektor Lidia Łamasz podziękowała rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi za ich trud włożony w wychowywanie dzieci i młodzieży oraz właściwe funkcjonowanie szkoły, a uczniom pogratulowała odniesionych w ciągu całego roku szkolnego sukcesów. Następnie odczytano okolicznościowy list Wójta Gminy Radymno pana Bogdana Szylara.  Na koniec tej części uroczystości pani dyrektor Lidia Łamasz wręczyła naszym uczniom dyplomy i nagrody, dziękując za wzorową postawę, wiedzę i za pracę włożoną w osiągnięcie sukcesów na różnorodnych polach aktywności. Na szczególną pochwalę zasługują uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, czyli ze średnią ocen co najmniej 4,75. Najwyższą średnią osiągnęła uczennica klasy VIII Dominika Kędzior - średnia 5,33. Chwalebną postawą wykazali się uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia w ciągu całego roku szkolnego: Natalia Bugaj – kl.”0”, Barbara Szywała – kl. I oraz Kacper Noga – kl. V. Doprawdy należy brać z nich przykład! Ostatnim i zarazem najważniejszym momentem uroczystości było rozdanie świadectw przez wychowawców podczas spotkań z uczniami w klasach. Gratulujemy i życzymy wszystkim beztroski, relaksu oraz wielu przygód w czasie wakacji.

    *Lekcje skończone!

  • Pożegnania nadszedł czas…

     

     W słoneczny czwartek (13 czerwca) klasa III wraz z wychowawczynią p. Kopciuch udała się na podbój Jarosławia. Wycieczkę rozpoczęto warsztatami plastycznymi w sklepie artystycznym Grafix, podczas których powstały na płótnie małe dzieła sztuki. Po przygodzie ze sztuką i pysznym obiedzie nie zabrakło oczywiście odrobiny ruchu w odnowionym niedawno Parku Miejskim. Zabawa na placu zabaw była jednak niezwykle męcząca z powodu nieustępliwego upału, więc ukojeniem były chwile w cieniu przy fontannie. Nie mogło zabraknąć oczywiście lodów! Wycieczka miała swój finał u pani na balkonie. Cały czas dopisywał nam dobry humor, mimo męczącej pogody. Podróż odbywała się autobusami PKS i MZK, co wiązało się z nowymi doświadczeniami i wyzwaniami. Uczniowie odbyli lekcję samodzielności powiązanej z przyjemnościami. Wróciliśmy do swoich domów wieczorem, zadowoleni i trochę zmęczeni.

  • Uczymy się, poznajemy, zwiedzamy

    W dniu 13 czerwca uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią pojechali na wycieczkę rowerową. Głównym jej celem było poznanie swojej miejscowości oraz aktywne i kulturalne spędzanie wolnego czasu. Kilka minut po godzinie 9.00 wyruszyliśmy całą ekipą w kierunku Załazia. Trasa wycieczki podzielona była na trzy etapy. Każdy etap zakończony był zabawą i odpoczynkiem. Pierwszy postój odbył się na placu zabaw przy świetlicy wiejskiej. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą drogę. Kolejny postój odbył się przy Cerkwi w Chotyńcu. Zmęczeni upałem i wysiłkiem fizycznym, pocieszaliśmy się myślą, że już niedługo będziemy na miejscu. Po drodze jednak zatrzymywaliśmy się kilkakrotnie, by podziwiać rozciągające się przed nami widoki pól i lasów. Na miejscu czekała na nas mama Sabinki, która przygotowała dla nas ognisko i wiele innych smakołyków. Po chwilowym relaksie na trawie, nadszedł czas na pieczenie kiełbasek i aktywny wypoczynek - grę w piłkę i zabawy balonami wodnymi. Czas minął nam bardzo przyjemnie i zanim się spostrzegliśmy, trzeba było wracać. Około godziny 16.00 wróciliśmy do domu. Byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z naszej wyprawy. Wycieczka była bardzo udana. Bardzo dziękujemy Pani Dorocie za pyszny poczęstunek i miłe przyjęcie.

    Zdecydowanie trzeba będzie powtórzyć wycieczkę w następnym roku.

     

     

  • IV edycja ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

     

     W piątek 7 czerwca, o godz.10.00 nasza społeczność uczniowska przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania

     W tym samym czasie uczniowie naszej szkoły  zebrali się, aby wspólnie czytać.

    Przy organizacyjnej pomocy biblioteki szkolnej stworzyli  ogólnopolską akcję czytania w jednym momencie.

    Przed planowaną akcją w szkole były porozwieszane plakaty zachęcające do udziału w tej akcji.

     Młodsze dzieci wspólnie ze swoimi paniami spotkały się w jednej sali lekcyjnej, którym uczniowie z klasy 2 i panie czytały bajkę „Skrzynia  skarbów”.Natomiast starsi uczniowie  w innej grupie  czytali „Katarynkę”.

     Akcja promowała czytanie w prosty i radosny sposób. Bez przymusu, podniosłych haseł i większego wysiłku.

    Zarówno dzieciom, jak i młodzieży  bardzo podobała się ta forma czytania, która, mamy nadzieję, zachęci uczniów do sięgania po książkę częściej. Zobaczyły, że każde miejsce może być dobre do czytania, które może być przyjemne, a nie obowiązkowe.

  • Rodzi­na jest w życiu opar­ciem, czymś co chro­ni, co da­je siłę.

     

    Dnia 28 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto – piknik z okazji Święta Rodziny. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Święto Rodziny obchodzone jest w naszej szkole co roku. Wszyscy uczniowie i goście: nasi rodzice z naszym rodzeństwem, babcie, dziadkowie licznie przybyli do szkoły na godzinę 9.00.  Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się prawie w komplecie, a obecność wójta gminy Radymno – p. Bogdana Szylara, radnego gminnego – p. Krzysztofa Niedziała, sołtysa – p. Agnieszki Fleszar, Dyrektor SP w Chotyńcu – p. Lidii Łamasz oraz Rady Rodziców dodała powagi całemu przedsięwzięciu. Uroczystość rozpoczęliśmy od montażu słowno–muzycznego w wykonaniu uczniów klas 0-III, którzy recytowali wiersze, śpiewali piosenki, prezentowali zabawy ruchowe do muzyki, a także złożyli przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia. Program ten przygotowali nauczyciele naszej szkoły pod kierownictwem p. Ewy Muszak. Tę część zakończył efektowny skecz w wykonaniu uczennic klasy VIII. Następnie rozpoczęła się właściwa zabawa. Dzieci i młodzież mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji: dmuchańców, trampoliny, malowania twarzy, przejażdżki kucykiem. Główne punkty programu prowadzone były przez wodzirejkę – p. Annę Marut. Składały się na nie różnorodne zabawy i konkurencje, w których udział brały same dzieci jak i całe rodziny. Oczywiście zadbano też o odpowiedni posiłek dla uczestników. Mamy z Rady Rodziców przygotowały bufet, który serwował uczestnikom ciepłe posiłki oraz ciasta i napoje. Nie zabrakło również maszyn z popcornem i watą cukrową oraz lodów. Punktem kulminacyjnym programu był mecz wodnej siatkówki na boisku szkolnym. Piknik rodzinny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób udało się go zorganizować z rozmachem i wieloma atrakcjami. Organizatorom i sponsorom należą się podziękowania i gratulacje za urzeczywistnienie tak wspaniałego przedsięwzięcia!

    GALERIA

  • Sprawdzian kompetencji trzecioklasistów

     

    23 i 24 maja klasa III Szkoły Podstawowej pisała sprawdzian z języka polskiego i matematyki. Uczniowie bardzo się stresowali, niepewni swoich umiejętności .Przybyli na sprawdzian bardzo elegancko ubrani  i stawili dzielnie czoła czekającym ich wyzwaniom. Okazało się, że dzielnie poradzili sobie z zadaniami! Wyniki sprawdzianu okazały się zadowalające .Brawo klasa III!!!

  • Spotkanie z młodą pisarką

     

    Młoda, bo zaledwie 19-letnią pisarka, Katarzyna Krysa pochodzi z Jasła. Jest tegoroczną maturzystką tamtejszego II LO. Mimo młodego wieku, udało się jej zdobyć laury w wielu konkursach literackich, także o zasięgu ogólnopolskim, a jej utwory publikowano w tomikach laureatów. Jej pierwsza książka, zbiór opowiadań dla dzieci i  młodzieży „Zaklęta jaszczurka”, wydana została w 2016 roku. W roku ubiegłym wydała swoją drugą książkę - powieść „Wszechświat przed nami”. Oprócz prozy autorka pisze także poezję. Interesuje się rysunkiem techniką zentangle oraz legendami różnych krajów. Tych i innych faktów z życia Kasi uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się w trakcie spotkania do jakiego doszło 27 maja 2019 roku w Chotyńcu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0-VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum. Młoda pisarka barwnie opowiadała o sobie, swoich pasjach, o tym jak i kiedy zaczęła pisać, skąd czerpie pomysły. Na koniec rozdała autografy na pamiątkowych karteczkach, a uczestnicy podziękowali za mile spędzone chwile. Do samego spotkania doszło dzięki zaangażowaniu p. dyrektor Lidii Łamasz.

      GALERIA

  • PRZERWA NA CZYTANIE

    Biblioteka szkolna w dniach od 8-12 maja zorganizowała akcję czytania na przerwie, której celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie, że czytanie jest ciekawe, zachęcanie do sięgania po książkę.

    Czytelnicy zbierali się na wybranej przerwie, aby posłuchać czytanych różnych mniej znanych opowiadań:

     - Opowiadanie A .Widzowskiej „Białe Gołębie”

    -opowiadanie M. Strękowskiej –Zaremby „Rzeka czasu”

    -opowiadanie  A. Widzowskiej  „Nauka pływania”

     

  • Sandomierz 2019

    8 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza. Do tego przedsięwzięcia przyczynił się znacząco nasz ksiądz Proboszcz, który zasponsorował nam wygodną przejażdżkę autokarem. Zwiedziliśmy z przewodnikiem niemal cały piękny Sandomierz:  wąwóz lessowy,  sławne ucho igielne, kościół św. Jakuba, trasę podziemną oraz rynek. Największą atrakcją okazało się muzeum „Świat Ojca Mateusza”, gdzie odwiedzający wystawę mogli wejść do kościoła, który dotychczas znali jedynie z telewizyjnego ekranu. Odwiedzili także pokój biskupa, plebanię, posterunek policji, a nawet celę. Niecodzienną atrakcja były również naturalnych rozmiarów postaci woskowe aktorów. Odwiedzający podejrzeli przy pracy księdza Mateusza Żmigrodzkiego, gospodynię Natalię Borowik oraz policjantów – Oresta Możejkę i Mieczysława Nocula. Wszystkie pomieszczenia zostały zaaranżowane na wzór pomieszczeń serialowych w użyciem oryginalnych elementów scenografii! Ciekawa okazała się także słynna Zbrojownia w której można było zobaczyć, a co najważniejsze i najciekawsze przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę. Dziewczyny mogą na chwilę poczuć się jak renesansowe czy barokowe księżniczki. Całodniowy pobyt w Sandomierzu uwieńczył rejs statkiem po Wiśle, z którego podziwialiśmy prawą i lewą stronę miasta oraz jego przyrodę.

      GALERIA

  • MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

     

    W roku szkolnym 2018/2019 przedszkolaki oraz uczniowie  klas I, II, III naszej szkoły przystąpili do akcji „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

     Głównym celem tej akcji było rozwijanie czytelnictwa

    oraz współpracy między czytelnikami.

     Misiowa akcja rozpoczęła się w listopadzie 2018 roku w Światowy Dzień Pluszowego Misia.

    W tym dniu dzieci przyszły do szkoły ze swoim przyjacielem-misiem.

    Poznały również historię Misia Bruno, który bardzo lubił słuchać bajek i podróżować. Wspólnie bawiły się, a na koniec szkolny miś, którego dzieci nazwały „DUZIK” wyruszył w podróż po domach.

    Odwiedzał naszych czytelników i każdemu z osobna towarzyszył

    podczas czytania przez niego wybranej książki. Dodatkowo zaopatrzony został w dziennik podróży, którym dzieci rysowały pamiątkową ilustrację .

    Po zakończonej podróży wrócił do szkoły i odpoczywa w szkolnej bibliotece nadal towarzysząc  naszym czytelnikom.

    Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci .Wszystkie z niecierpliwością czekały na dzień, kiedy będą mogły zabrać misia do swojego domu.

    Taki sposób przyniósł wiele korzyści. Rozbudził pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat i innych ludzi.

     

    GALERIA

  • „Magia Kolorów 2019”

    „Magia Kolorów 2019”

     

    Już po raz XII, w Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu miał miejsce finał Powiatowego Konkursu Projektowania awangardowego ubioru młodzieżowego pt. „Magia Kolorów 2019”. W konkursie uczestniczyło 10 szkół z powiatu jarosławskiego i przeworskiego. Naszą szkołę, pod opieką p. Lucyny Kopciuch reprezentowały 3 uczennice: Oliwia Szostak – kl. 3G, Oliwia Senejko – kl.VIII i Patrycja Kędzierska kl.VII. Wszystkie prace wykonane przez nasze uczennice były piękne, ale tylko jedna z nich uzyskała wyróżnienie honorowe – Oliwia Szostak. Brawo Oliwia!!! Brawo dla pozostałych uczennic, które godnie reprezentowały naszą szkołę.

    GALERIA

  • 3 Maja

    3 Maja

     

    Jest to ważny dla każdego Polaka dzień. Jest to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki oraz Hugo Kołłątaj, któremu przypisuje się ostateczną jej redakcję. W tym dniu każdy patriota wywiesza przed dom biało-czerwoną flagę. W naszej szkole obchody tego święta były równie uroczyste. Uczniowie pod opieką p. D. Szczepańca i p. A. Glazar-Mazurek wystawili piękne przedstawienie. Po wejściu na salę gimnastyczną naszą uwagę przykuły ciekawe dekoracje. Na początku odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie rozpoczął się spektakl. Nie zabrakło patriotycznych pieśni, refleksyjnych wierszy. Aktorzy starali się także przybliżyć najważniejsze daty, postacie i wydarzenia z tamtego okresu w dziejach Polski. Na koniec nagrodziliśmy młodych aktorów gromkimi brawami, po czym wszyscy rozeszli się na lekcje. To przedstawienie przybliżyło nam historię naszego kraju oraz pozwoliło poznać los ludzi z tamtego okresu. Ten występ z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. 

    GALERIA

  • Christus resurrexit! Vere resurrexit!

     

    Chrystus zmartwychwstał!

    Z głębi świątyni
    Bije jak słońce ożywcza wiara.

                               Chrystus zmartwychwstał!                                  

    I ty, człowiecze,
    Zmartwychwstań jasny z otchłani grzechu,
    Wykąp się w blasku, co z nieba ciecze,
    Zaczerpnij życia w wiosny oddechu.

    Artur Oppman (Or - Ot)

    Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"

    życzy

    wszystkim uczniom i rodzicom Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Chotyńcu.

  • Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego

    Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego

     

    Od środy do piątku (10-12 kwietnia 2019r.) odbywał się ostatni w historii naszej szkoły egzamin gimnazjalny. W środę – część humanistyczna, w czwartek – część matematyczno – przyrodnicza i w piątek – część językowa. Z kolei, w dniach 15-17 kwietnia 2019r. (poniedziałek – środa), odbył się pierwszy w naszej szkole sprawdzian ósmoklasisty. W poniedziałek – język polski, we wtorek – matematyka, a w środę – język obcy. Dla naszych tegorocznych gimnazjalistów i ósmoklasistów, to pierwszy, ale nie ostatni egzamin w uczniowskim życiu. Bardzo ważny dla tych, którzy myślą o dostaniu się do dobrej szkoły ponadgimnazjalnej lub ponadpodstawowej, gdzie wynik egzaminu jest bardzo istotny. Wierzymy, że wyniki, które gimnazjaliści i ósmoklasiści uzyskają, będą odpowiadały ich  oczekiwaniom i otworzą możliwości realizacji życiowych planów. Ich młodszym kolegom przypominamy, że najlepszy przepis na sukces to po prostu systematyczna nauka przez cały okres szkoły.

    GALERIA

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Chotyńcu
    Chotyniec 114
    37-552 Młyny

Galeria zdjęć