• ŚWIĘTA WIELKANOCNE

  Na stole święcone, a obok baranek,
  koszyczek pełny barwnych pisanek,
  i tak znamienne w polskim krajobrazie,
  w bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.
  Zielony barwinek, fiołki i żonkile,
  barwami stroją uroczyste chwile.
  W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
  gdy wielkanocne na stole śniadanie.

  Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

  przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

  Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny

  i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"                                                                                                             

      życzy                                                                                                                             

      wszystkim uczniom i rodzicom Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne                              

       Szkoły Podstawowej w Chotyńcu.

   

 • Gminny Konkurs Recytatorski

  Sukces naszych uczniów

   

  Michalina Pełka kl. IV - I miejsce;

  Dawid Maciałek kl. II- wyróżnienie;

   

  w Gminnym konkursie recytatorskim,

  który odbył się 15 marca w Duńkowicach.

  Gratulacje dla laureatów.

 • Niezapomniany Dzień Kobiet

      Samorząd Uczniowski nie robi sobie przerw. Tym razem postanowił zorganizować z okazji Dnia Kobiet konkurs Miss Szkoły. Do konkursu przystąpiło 7 kandydatek: Julia, Barbara, Maja, Michalina, Zuzanna, Anastazja oraz Oliwia, które zmierzyły się z 10 zadaniami. Kandydatki musiały dokonać autoreklamy, wykazać się wiedzą z zakresu literatury i filmu, a nawet  zaprezentować swój śmiech. Były także konkurencje sprawnościowe jak wyścigi jajek i rzuty grochem. Konkurs zakończyło śpiewanie ulubionych piosenek i wspólne wykonanie aranżacji utworu „Bloody Mary” Lady Gaga. Konkurs stał na tak wysokim poziomie, że konieczna była dogrywka, ponieważ dwie uczestniczki miały na koniec taki sam bilans punktowy. W „rzutach karnych” Michalina pokonała jednym „oczkiem” Anastazję i to ona została uhonorowana koroną Miss Szkoły Podstawowej w Chotyńcu. Serdecznie gratulujemy.

 • Życzenia na Boże Narodzenie 2023

   

  "To już pora na wigilię"

  To już pora na wigilię, to już czas,

  A tu jeszcze kogoś nie ma pośród nas,

  A tu jeszcze, a tu jeszcze ktoś ma przyjść,

  Bo przy stole wolne miejsce czeka dziś.

  Gwiazdo betlejemska, prowadź go przez świat,

  Żeby razem z nami przy tym stole siadł.

  Prowadź go tu do nas z tych dalekich dróg,

  Żeby razem z nami kolędować mógł.

  Daj mu światło, bo tak łatwo zmylić ślad,

  Daj nadzieję, kiedy w oczy wieje wiatr,

  Strudzonemu, zmęczonemu pomóż iść,

  Bo samotny nikt nie może zostać dziś...

  Wanda Chotomska

   

  10,500+ Empty Chair Christmas Stock Photos, Pictures & Royalty-Free Images - iStock

   

   

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego roku życzy

  Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Chotyńcu

   

 • Mikołaj w naszej szkole

  6-go grudnia zgodnie z wieloletnią tradycją w progi naszej szkoły zawitał długo oczekiwany gość, czyli Święty Mikołaj. Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały wszystkie dzieci. Zarówno te młodsze, jak i te troszkę starsze. Cóż to była za radość i jakie emocje. Podczas odwiedzin Mikołaja  dzieci śpiewały swojemu gościowi specjalnie przygotowane piosenki i recytowały wiersze. W czasie wręczania prezentów Święty Mikołaj rozmawiał z dziećmi, pytał czy były grzeczne i zachęcał do czynienia dobra. W szkole zapanowała radosna wrzawa, a otrzymane prezenty bardzo się podobały. Dzisiejszy gość sprawił, że dzień był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu, a spotkanie zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieci. Święty Mikołaj obiecał również, że odwiedzi naszą szkołę w przyszłym roku – o ile wszyscy będą grzeczni!

  Mikołaju, Mikołaju!

  Jesteś naszym przyjacielem.

  Bardzo wszyscy się cieszymy.

  Całym sercem Cię wielbimy.

 • Bliskie spotkanie ze średniowieczem

  22 listopada nasi uczniowie przenieśli się w czasie w bardzo daleką przeszłość, bo aż o ponad tysiąc lat. Do czasów naszych słowiańskich przodków i szlachetnych rycerzy. A to wszystko  dzięki grupie rekonstrukcyjnej, która zawitała do Chotyńca.

  W czasie spotkania dzieci dowiedziały się między innymi jak wyglądały stroje i ozdoby kobiet w średniowieczu, poznały sprzęty używane w gospodarstwach domowych a także zabawki, którymi bawiły się ówczesne dzieci. W programie znalazł się też przegląd ekwipunku i uzbrojenia średniowiecznych wojów i rycerzy oraz inscenizowane sceny walk. W czasie przedstawieniu uczestnicy mogli osobiście zapoznać się z rekwizytami i strojami udostępnionym przez prowadzących spotkanie gości. Ta żywa i niezwykle barwna lekcja historii na długi czas zostanie w naszej pamięci.

 • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości to bardzo ważna chwila dla wszystkich Polaków. 13 listopada w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy szkoły zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez uczniów wszystkich klas oraz dzieci z grupy przedszkolnej. Artyści i organizatorzy akademii zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co znaczą słowa: Wolność i Niepodległość.

  "Jest takie miejsce na mapie świata - Polska!
  To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

 • Dzień Nauczyciela na wesoło

  16 października uczniowie naszej szkoły wystawili przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W humorystycznych scenkach uczniowie pokazali, z jakimi problemami zmagają się współcześni pedagodzy, ale też uczniowie, którzy nie zawsze z ochotą wędrują do szkoły, by zdobywać wiedzę. Śmiechu było co niemiara, gdyż uczestnicy przedstawienia wcielając się w role uczniów i nauczycieli odzwierciedlili życie i sytuacje szkolne w „krzywym zwierciadle” Po części artystycznej uczniowie wręczyli kwiaty nauczycielom i pracownikom szkoły, dziękując za ciężką pracę oraz trud włożony w edukację i wychowanie.

  Kochani Nauczyciele, bądźcie wciąż z nami!  
  My, uczniowie bardzo Was kochamy!
  Życzymy Wam szczęścia na następne lata
  niech żyje i rozkwita nasza oświata!!!

 • Mister Szkoły

  Samorząd Uczniowski nie robi sobie przerwy. Tym razem, postanowił zorganizować wybory Mistera Szkoły Podstawowej w Chotyńcu. Wybory miały miejsce w piątek – 29 września  Droga do tytułu Mistera nie była łatwa. Na początku kandydaci dokonali autoprezentacji. Potem odbywały się ciekawe konkurencje, a chłopcy mieli różnorodne zadania do wykonania. Należały do nich m.in. odpowiedzi na podchwytliwe pytania, taniec z partnerką i … jabłkiem, budowanie na wyścigi, czy tez rozpoznawanie i podawanie przeznaczenie różnych przedmiotów. Zabawa była przednia i dostarczyła kandydatom oraz widzom wielu wrażeń. Jury oceniała zaradność, szybkość kandydatów i ich pomysłowość podczas poszczególnych konkurencji przyznając za każdą punkty. Ostatecznie, w zgodnej opinii specjalistek od męskich wdzięków w jury, jak i zebranej publiczności, zwyciężył Wojtek Kuzina z klasy czwartej. Gratulujemy!

  Wszystkim zaś Chłopakom dużym i małym życzymy:

  Aby troski i kłopoty, odpłynęły gdzieś ukradkiem.

  Słońce niech Wam zawsze świeci, a na twarzy uśmiech gości.

  I by nigdy Wam nie brakło marzeń, wiary i miłości!

 • Zaczynamy!

   

  Początek roku szkolnego to nieodłączna część życia każdego ucznia, która zawsze przypada na początku września. Uczniowie ubierają się wtedy na galowo, uczestniczą w mszy, apelu i krótkim spotkaniu z wychowawcami. Tego dnia nie ma jeszcze żadnych lekcji, prawdziwa nauka zaczyna się dzień później. Wyjątkowo w tym roku pierwszy dzwonek się trochę opóźnił i zabrzmiał dopiero w poniedziałek 4 września. Nie inaczej było i w naszej szkole. Miejmy nadzieję, że i reszta roku szkolnego popłynie swoim zwykłym torem, a sukcesy przeważą nad porażkami.

 • Rok Szkolny 2022/2023

  Kochani uczniowie! Drodzy Rodzice! 

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolego 2022/2023 rozpoczniemy Mszą Świętą w Kościele Parafialnym o godz. 9.00 oraz o godz. 8.30 w Cerkwi. Po wspólnej modlitwie przejdziemy do budynku szkoły gdzie oficjalnie przywitamy Nowy Rok Szkolny 2022/2023. Zapraszamy ;-)

 • Szkoła do Hymnu

                 Szkoła do Hymnu

  Akcja "Szkoła do Hymnu" - w tym roku z dumą "Mazurek Dabrowskiego" został odśpiewany przez najmłodsze dzieci naszej społeczności szkolnej . Uroczystość poprzedziły przygotowania i wykonanie symboli narodowych. W tle widzimy piękne prace patriotyczne, które wykonane zostały przez starszych uczniów, mimo zdalnej edukacji także mają wklad w tą piękna uroczystość

   

   

   

   

  +16

 • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

  Koniec roku inny niż zwykle

  Wirus sprawił, że mijający rok szkolny 2019/2020 był rokiem wyjątkowym w historii Naszej Szkoły. Był rokiem wyjątkowym dla całej edukacji. Wprowadzone obostrzenia sanitarne w związku z pandemią koronawirusa uniemożliwiły nam wszystkim pracę w normalnym dla szkoły trybie stacjonarnym. Nauczanie zdalne, mimo swoich plusów, nie mogło zastąpić codziennych kontaktów z drugim człowiekiem w relacji ,,na żywo”. Jak przekonaliśmy się, internetowa forma nauczania nie zastąpi w żaden sposób codziennych osobistych spotkań w szkole, kontaktów z przyjaciółmi, rozmów i dyskusji, które są nieodłączną częścią tego wszystkiego, co nazywamy życiem wśród ludzi.

  Z wiadomych powodów nie było możliwości zakończenia roku szkolnego w tradycyjny sposób podczas ogólnego apelu przed Naszą Szkołą. Świadectwa i nagrody były wydawane uczniom indywidualnie lub w małych grupach, w ustalonych terminach, na świeżym powietrzu. W większej grupie udało się nam za to spotkać na Mszy Świętej odprawionej przez ks. Wiesława Skrabuta.

  Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań.

  Szczególne podziękowania należą się Uczniom, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Nauczycielom za włożony trud w pracę z dziećmi, szczególnie podczas tegorocznego nauczania w formie zdalnej, za życzliwość wobec uczniów i troskę o ich rozwój. Wyrazy uznania należą się wszystkim Rodzicom za włączenie się w proces zdalnego nauczania i tak bardzo potrzebną oraz skuteczną pomoc dla swoich dzieci w tej niezwykłej i trudnej sytuacji w okresie trwania zawieszenia zajęć w szkole.

  Miejmy nadzieję, że po przerwie wakacyjnej we wrześniu spotkamy się wszyscy w pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki. Życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych i udanych wakacji!

 • Egzamin ósmoklasisty

   

  To pierwszy tak poważny egzamin w ich życiu – ósmoklasiści z Chotyńca napisali w ubiegłym tygodniu egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Egzamin jest obowiązkowy i dla uczniów jest przepustką do szkół średnich. W tym roku egzamin ósmoklasistów odbył się kilka tygodni później niż planowano. W związku z pandemią wprowadzono też szereg zasad sanitarnych. Przed każdą częścią egzaminu przechodzono tę samą procedurę: ustawienie się w odstępach przed budynkiem, założenie maseczki ochronnej, dezynfekcja rąk przy drzwiach wejściowych, badanie temperatury ciała termometrem bezdotykowym i przejście do sali egzaminacyjnej. „Trochę dziwnie się czuję z tą maską” – mówił jeden z ósmoklasistów. Inni podkreślali, że jest stres i żałują, że w szkole nie było lekcji, a uczyć musieli się zdalnie. Miejmy nadzieję, że lata nauki zaowocują wysokimi wynikami egzaminu, które nie tylko spełnią oczekiwania Rodziców, nauczycieli i uczniów, ale również otworzą tym ostatnim drzwi do realizacji życiowych planów.

 • Informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty

  Harmonogram egzaminu ósmoklasisty

  Wytyczne dotyczące przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty (poniżej  link do załącznika)

 • 1 czerwca - Dzień Dziecka

  Z okazji Dnia Dziecka, który jest raz w roku,
  Niechaj te chwile będą szczęśliwe i pełne uroku.
  Składamy Wam szczere życzenia,
  Aby się spełniły najskrytsze marzenia.
  Niechaj radość Wam towarzyszy i wierni przyjaciele
  Wszystkiego najlepszego życzą -

  - Dyrekcja i Nauczyciele!

 • Konsultacje dla uczniów

  Od 1 czerwca  wszyscy chętni uczniowie mogą skorzystać z konsultacji ze wszystkich przedmiotów, Konsultacje będą odbywać się w szkole, są nieobowiązkowe i mogą w nich uczestniczyć uczniowie, którzy wyrażą taką chęć i potrzebę. Nauczyciele będą do dyspozycji uczniów. Chętnych uczniów prosimy o kontakt z wychowawcami.

 • „KTO DUŻO CZYTA, TEN MĄDRY I KWITA”

   

  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w swojej pracy zdalnej wykonywali ilustracje do lektury lub wybranej książki, którą przeczytali ostatnio samodzielnie lub pod kierunkiem nauczyciela czy rodzica.

  Po zajęciach  na temat poszanowania książki wykonywali też zakładki do książek.

 • Informacja dla Ósmoklasistów

  Od 25 maja br. uczniowie klasy VIII będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do 18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia.

  Proszę zapoznać się z następującymi dokumentami:

  * Konsultacje w szkole –wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół

  https://dokumenty.men.gov.pl/Konsultacje_w_szkole_%E2%80%93_wytyczne_GIS_MZ_i_MEN_dla_szkol.pdf

  * Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii w SP w Chotyńcu 

  Procedury_bezpieczenstwa_w_okresie_pandemii.pdf

  * Zgoda rodzica na konsultacje ucznia

  Zgoda_rodzicow_na_konsultacje_uczniow_klasy_8.docx

  Zgoda_rodzicow_na_konsultacje_uczniow_klasy_8.pdf​​​​​​​ • Informacje dla rodziców klas I-III

  Od 25 maja br. jest możliwość prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

   

   Proszę o zapoznanie się z następującymi materiałami: 

  *  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna

  https://dokumenty.men.gov.pl/Wytyczne_GIS_MZ_i_MEN_dla_szkol_podstawowych_%E2%80%93_edukacja_wczesnoszkolna.pdf

   

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Chotyńcu
  Chotyniec 114
  37-552 Młyny

Galeria zdjęć