• Zajęcia edukacyjno-przyrodnicze w Nadleśnictwie Jarosław

    11 grudnia uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-przyrodniczych na terenie Nadleśnictwa Jarosław w Koniaczowie. Pierwsza część zajęć odbywała się w sali edukacyjnej w której uczniowie zapoznawali się z gatunkami zwierząt leśnych. Pan Paweł Fus opowiadał też o pracy leśników, ochronie i funkcji lasów oraz szkodnikach drzew. Druga część zajęć była już na świeżym powietrzu. Uczniowie poznawali gatunki drzew, próbowali je odróżniać oraz rozmawiali o  ich wykorzystywaniu w różnych dziedzinach życia. Trzecia część to wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku i rozmowy z leśnikiem.

  • „Moja przyszłość”

     

    11 grudnia 2019r. gościliśmy w naszej szkole panią Edytę Miśko- doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu.  Pani Edyta spotkała się z uczniami klas VII i VIII, aby zapoznać uczniów z zawodami deficytowymi i nadwyżkowymi na lokalnym rynku pracy. Młodzież pracując indywidualnie i w małych grupkach mogła określić swoje predyspozycje zawodowe oraz porozmawiać o kompetencjach oczekiwanych przez pracodawców jak i również zasadach konstruowania dokumentów aplikacyjnych.

     

     

    Dziękujemy !!!

  • Wizyta Świętego Mikołaja

    W niedzielę 8 grudnia 2019 r. do Świetlicy Wiejskiej w Chotyńcu przybył Św. Mikołaj. Wszystkie grzeczne dzieci oczekiwały go z niecierpliwością, a te mniej grzeczne z lekkim niepokojem. 

    Przybył do nas w otoczeniu aniołów oraz elfów i obdarował wszystkich prezentami. Miał ze sobą rózgę, ale na szczęście nie musiał jej używać. Aby dostać prezent niektórzy śpiewali kolędy, inni odmawiali modlitwę, a czasami wystarczał całus w Mikołajową brodę.

    Szkoda, że następna wizyta Św. Mikołaja będzie dopiero za rok..., i to tylko wtedy, gdy będziemy grzeczni.

  • Szlachetna paczka 2019

    Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

    Pani Beata czekała już od rana razem z psem Korą. Ilość paczek bardzo ją zadziwiła. Była w szoku, że tyle paczek zostało jej przyniesione. Kiedy zaczęło się odpakowywanie, pani Beata powtarzała raz za razem: „Bóg zapłać, "jacy dobrzy ludzie, jacy ludzie", " kto to wszystko kupił, jak wszystkiego dużo". Pani Beata bardzo ucieszyła się z odkurzacza, wreszcie nie będzie wszędzie sierści psa. Podobały się jej też kurtki. Zapowiedziała, że będzie chodziła we wszystkim. Znalazło się też coś dla Kory - zapas karmy na długi czas, co Pani Beata wielokrotnie jej powtarzała " jest też prezent dla ciebie". Pani Beata przygotowała kartkę z życzeniami dla darczyńcy. Zgodziła się też na zdjęcia, chociaż wolała oddać swoje jak miała 20 lat. Przy okazji zdjęć pani Beata, opowiedziała też kilka historii ze swojego życia, powspominała zmarłą mamę, siostrę i czasy swojej młodości, aż żal było wychodzić.

    Słowo od Rodziny

    Pani Beata przekazując kartkę z życzeniami, chciała serdecznie podziękować za wszystko co otrzymała. "Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali paczkę".

    Słowo od Wolontariusza

    Dziękuję bardzo za udaną współpracę, za pięknie przygotowaną paczkę, okazane serce, zmobilizowanie tak dużej ilości osób. Jesteście Państwo wspaniałym przykładem dla swoich wychowanków. Paczka przewyższyła oczekiwania moje i pani Beaty. Jestem Wam bardzo wdzięczna, była to dla mnie ogromna przyjemność wręczenia wszystkich tych rzeczy, które bardzo się przydadzą pani Beacie i wystarczą na długi czas.

    Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu

  • Mikołajki filmowe 2019

    W piątek 6 grudnia 2019r. zamiast, jak co dzień mieć lekcje, wyruszyliśmy jeszcze przed siódmą w ekscytującą podróż do „Kina na biegunach” w Jarosławiu. Naszej wyprawie, w której wzięło udział pół szkoły (Druga połowa zaplanowała inny sposób spędzenia tego dnia), towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Pod troskliwą opieką p. Ani, p. Ewy, p. Moniki oraz p. Dariusza o czasie dotarliśmy na miejsce. Zaopatrzeni w popcorn i colę udaliśmy się do sal kinowych. Do obejrzenia mieliśmy typowo przedświąteczny repertuar w postaci filmów: ”Młody renifer Alex”, „Kraina lodu 2” oraz „Last Christmas”. Po filmowej uczcie mieliśmy chwilę czasu dla siebie, by poszukać w Galerii Stara Ujeżdżalnia mikołajkowych prezentów dla naszych bliskich. Następnie w wyśmienitych humorach wyruszyliśmy w drogę powrotną do Chotyńca. Doskonale spędziliśmy ten piękny dzień.

  • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie stołowym Dziewcząt

    W Rokietnicy, w dniu 06.12.2019 r. wzięłyśmy udział w  Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt.

    Uczestniczyły w nich drużyny:
    SPSN JAROSŁAW
    SP ROKIETNICA
    SP ROZBURZ DŁUGI
    SP RYSZKOWA WOLA
    SP ŚWIĘTE
    SP TYNIOWICE
    SP CHOTYNIEC

    Zwyciężyłyśmy i zdobyłyśmy awans do  1/4 Igrzysk Wojewódzkich, które odbędą się 18.12.2019 r. w Dubiecku.

    Trzymajcie za nas kciuki!!!!

  • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK I ZABAWA ANDRZEJKOWA

     Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych..

     29 listopada obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Postaci z Bajek połączony z zabawą andrzejkową.

    Chętne dzieci przebrały się za ulubioną postać z dowolnej bajki. Swoje stroje zaprezentowały

    podczas wspólnych pląsów na sali gimnastycznej.

    Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

    Bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, chęć pokonywania własnych słabości, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i

     estetycznych, budują poczucie własnej wartości. Jednym słowem – wzbogacają osobowość

     i charakter. Moc baśni jest tak silna, że nawet my, dorośli, pamiętamy je do dziś. Prawie każdy z nas, gdyby tak sięgnął pamięcią do dzieciństwa, utożsamiał się ze swoim bajkowym bohaterem.

    Andrzejki, to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie.

    Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji.

    W ten dzień świat realny łączy się ze światem magii, czarów…,wróżb.

    To wspaniała okazja do dobrej  zabawy.

    Wychowawczynie uczniów najmłodszych wraz z panią bibliotekarką zajęły się konkursami

    i wróżbami.

    Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

     

    Serdecznie dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie i pomoc

    w przygotowaniu strojów.

                  Było wesoło i kolorowo.

  • Dzień Pluszowego Misia

    Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.

    25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia.

    Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela?

    Dzień ten uczciły również uczniowie Szkoły Podstawowej w Chotyńcu.

     Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. Każdy z uśmiechem na twarzy przekraczał próg szkolny dzierżąc w rączce ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił czas spędzony w szkole.

     Wszystkie przyniesione misie były bardzo wyjątkowe, każdy był inny.

    Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie.  

    Uroczysty dzień rozpoczął się od powitania a następnie  przeczytania przez  panią  dyrektor Lidię Łamasz  „Bajki o misiu i mówiącym kamieniu”, która mówi o przyjaźni, sympatii i dobrych towarzyszach.

     Potem  piosenką ,fragmentem tekstu i  opowiadaniem dzieci poznały historię pluszowego misia, a po tym każdy z osobna opowiedział historię swojego pluszaka.

     Ten dzień był bardzo radosny i „misiowy”- zabawy z misiami odbywały się w rytm piosenek o misiach, rysowano , kolorowano i kodowano postacie misiów.

    Z tej okazji panie klas młodszych oraz pani bibliotekarka przygotowały wiele atrakcji: gry i zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, śpiewanie piosenek, misiowe tańce; degustację słodkości z miodkiem.   

    Każda klasa stworzyła wyjątkową papierową postać ulubionego misia.

     Dzieci spotkały się też z internetową „Misiową Mamą”, która opowiedziała im bajkę.

    Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić , a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

    Dzieci  odchodziły w tym dniu do domu zadowolone, z drobiazgiem- medalem  na szyi oraz balonowym Misiakiem. Mamy nadzieję,że to misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

  • Rejs ku Niepodległej

    W ramach obchodów 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się w naszej szkole akademia. W czasie jej trwania mogliśmy obejrzeć program artystyczny oparty na „Legendzie żeglarskiej” Henryka Sienkiewicza.

    „Legenda żeglarska” jest krótką opowieścią przypominającą parabolę. Uczniowie opowiadając historię okrętu „Purpura”, nawiązali do słynnego toposu naszej ojczyzny. Polska w jej wizji jest silnym krajem, który wiele trudów przetrwał i oparł się rozmaitym najazdom i agresjom.

    Poprzez ten utwór uczniowie zarówno najmłodsi jak i ci najstarsi mogli dostrzec jak ważna jest  odpowiedzialności i troska o Ojczyznę.

  • Wycieczka do Oddziału Straży Granicznej w Korczowej

    Wycieczka do  Oddziału Straży Granicznej w Korczowej

    „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,

                               nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,

                                nie żeby go wszystko troszkę obchodziło,

                                  a żeby go coś naprawdę zajmowało.”   

                                                                                 Janusz Korczak     

               Dnia 13.11.2019 roku uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Łazach i Szkoły Podstawowej w Chotyńcu uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Oddziału Straży Granicznej w Korczowej. Wycieczka została zorganizowana przez panią Justynę Mikołajczyk w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Głównym jej celem było  wskazanie uczniom możliwości pracy w naszym rejonie. Opiekunami byli pan Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łazach- Stanisław Kojder i pani Lidia Łamasz- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chotyńcu.

    Pobyt rozpoczął się od przywitania uczniów przez funkcjonariusza Placówki Straży Granicznej Pana mjr.SG Klepackiego i zaproszenia do zajęć.  Uczniowie dowiedzieli się, gdzie znajdują się wszystkie Oddziały Bieszczadzkiej Straży Granicznej, a także jakie obowiązki i zadania mają funkcjonariusze. Prowadzący podkreślił, że już teraz ważne jest, aby uczniowie uczyli się języków obcych i dbali o kondycję fizyczną.  Omówił również kryteria przyjęcia kandydatów do służby w Straży Granicznej oraz zapoznał uczniów z warunkami jej pełnienia.

    Następnie wszyscy mieli możliwość obejrzeć wyposażenie pograniczników:  m. in. hełm, kamizelkę kuloodporną, broń, kajdanki oraz zrobić pamiątkowe  zdjęcia.

    Kolejnym punktem programu było zobaczenie miejsc kontroli pojazdów. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób wygląda kontrola bagaży, pojazdów i poznała funkcjonariusza na czterech łapach 😊 – psa, którego zadaniem jest m. in. szukanie narkotyków .

    Na zakończenie pobytu wszyscy mogli zobaczyć dostępne  środki transportu wykorzystywane w służbie przez funkcjonariuszy Straży Granicznej

     Dziękujemy za umożliwienie   pobytu uczniów na terenie Placówki oraz funkcjonariuszom Straży Granicznej za przeprowadzenie bardzo ciekawych i interesujących zajęć o tematyce granicznej.

    Uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się ze specyfiką pracy w Straży Granicznej , ale również poznać kolegów i koleżanki z sąsiedniej szkoły.

                


  • Szkoła do hymnu!

    Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły o symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie odśpiewali w dniu dzisiejszym 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Do udziału w akcji zostały zaproszone wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w Polsce oraz polskie szkoły za granicą. Minister Edukacji Narodowej -  Dariusz Piontkowski - zapraszając wszystkie szkoły do udziału w akcji chciał podkreślić, że 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. Odśpiewanie w szkołach hymnu narodowego w ramach akcji „Szkoła do hymnu” to radosne przypomnienie, że Polska jest niepodległa. Wspólne śpiewanie to znak radości z wolnej ojczyzny, za którą tęsknili nasi przodkowie.

  • XX Edycja "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

    23 października 2019 r. w Świętem wzięliśmy udział w eliminacjach na szczeblu gminnym XX edycji turnieju w piłce nożnej  "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W Zawodach uczestniczyły 3 drużyny: ze Świętego, Ostrowa i Chotyńca. 

    Oto wyniki naszych spotkań:

    SP Chotyniec - SP Święte  6:1

    Bramki: Piotr Kowałyk - 5, Hubert Stanicki - 1

    SP Chotyniec - SP Ostrów  5:0

    Bramki:Jakub Olech - 2, Piotr Kowałyk - 2, Hubert Stanicki - 1

    Jak widzicie, byliśmy bardzo bramkostrzelni, co pozwoliło nam awansować do dalszych rozgrywek na szczeblu powiatowym.

     

    25 października 2019 r. w Radymnie odbył się turniej na szczeblu powiatowym. W naszej grupie znalazły się 3 drużyny: SP Dobkowice, SP Wólka Pełkińska i SP Nr 2 Jarosław.

    Wyniki naszych spotkań:

    SP Chotyniec - SP Dobkowice 1-1

    Bramka: Piotr Kowałyk

    SP Chotyniec - SP Wólka Pełkińska 2-1

    Bramki: Jakub Olech i Piotr Kowałyk

    SP Chotyniec - SP Nr 2 Jarosław 0-2

    Po zaciętej walce w turnieju zajęliśmy 2 miejsce. Niestety nie udało nam się pokonać znacznie lepiej dysponowanych w tym dniu zawodników ze SP Nr 2 z Jarosławia i to oni awansowali do następnej rundy turnieju. My mamy satysfakcję, że zrobiliśmy wszystko, na co nas było stać. W przyszłym roku znów powalczymy, może nawet w finale o puchar.... :-)

    Skład naszej drużyny:

    Bramkarz

    - Kacper Gwóźdź

    Obrona:

    - Paweł Kowałyk

    - Krzysztof Jacek

    Pomoc:

    - Piotr Kowałyk

    Atak:

    - Hubert Stanicki

    - Jakub Olech

     

    Rezerwowi:

    Klaudyna Konieczna, Klaudiusz Konieczny, Artur Hajduk, Artur Golec, Szymon Jacholnik

     

     

  • Sprzątanie cmentarza

    29 października 2018 roku wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w akcji sprzątania grobów na cmentarzu w Chotyńcu. Wolontariusze uzbrojeni w niezbędny sprzęt ogrodniczy z ochotą przystąpili do pracy zbierając liście i oczyszczając głównie mogiły, które były zaniedbane i zapomniane. Takie akcje przeprowadzane są w naszej szkole od wielu lat. Dzięki niej młodzież poznaje historię naszej miejscowości i uczy się szacunku dla tradycji. Nasi szkolni wolontariusze z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach.

  • "Moje wakacyjne wojaże po Polsce"

    Sukces w konkursie fotograficznym

    Oliwia Mikus, uczennica czwartej klasy, zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Moje wakacyjne wojaże po Polsce". Celem konkursu było zaprezentowanie uczestnika konkursu (indywidualnie lub z członkami rodziny) na tle interesującego geograficznie lub historycznie, dowolnego miejsca w Polsce. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 17 w Koszalinie. Trzeba tu zauważyć, że sukces Oliwki to modelowy przykład właściwego współdziałania ucznia, rodziców oraz nauczyciela-wychowawcy, której celem jest rozwijanie zainteresowań oraz promowanie siebie i szkoły. Warto też dodać, iż dzięki temu osiągnięciu Oliwka zdobyła pierwszy punkt rekrutacyjny do naboru do szkoły średniej. A jest dopiero w klasie czwartej. Tak trzymać Oliwko!

  • Dzień Papieski

    „My wszyscy z Niego”

    Z okazji obchodów XIX Dnia Papieskiego, który przypadał w tym roku na dzień 13.10.2019 r. w Szkole Podstawowej w Chotyńcu odbył się uroczysty apel upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II. Montaż słowno-muzyczny był wyrazem podziwu i ogromnej wdzięczności naszemu rodakowi za jego posługę Kościołowi i ludziom, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu nękanemu przez wojny i niesprawiedliwość oraz za to, że brał w obronę chorych, ubogich, kochał dzieci i młodzież i dla wszystkich pozostał prawdziwym Ojcem. „Jan Paweł II zafascynował wszystkich swoją niezwykłą osobowością. Każdy, kto się z nim spotkał, odczuwał promieniowanie Ojcostwa, świętości i samego Boga”- głosiły słowa montażu. Uczniowie przedstawili historię Karola Wojtyły od małego Lolka grającego w piłkę, aż po papieża podróżującego po świecie, papieża pogrążonego w modlitwie i trwającego wiernie przy krzyżu, konsekwentnie wiernemu słowom Totus Tuus (cały Twój Maryjo). Następnie uczniowie ukazali nam ostatnie dni i chwile Ojca Świętego na ziemi, gdy odchodził do Domu Ojca. Swymi występem uczniowie wyrazili wdzięczność Ojcu Świętemu za troskę, miłość, dobroć, prawdę i niezwykłą osobowość, którą każdy odczuwał podczas spotkania z Nim. Wypowiedzi uczniów przeplatane były pieśniami ulubionymi przez Papieża m in: „Barką” - którą Papież nadzwyczaj ukochał. Montaż słowno-muzyczny przygotowali: ks. Wiesław Skrabut oraz p. Ewa Broda, a pomocą służył im p. Andrzej Putko (dźwięk). 

  • Z wizytą u Scytów

    17 października 2019 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wyprawę archeologiczną. Nie musieliśmy iść daleko, gdyż tuż za naszą szkołą znajdują się wykopaliska, na których pracują archeolodzy z Uniwersytetu Rzeszowskiego. To oni odkryli w naszej miejscowości osadę Scytów sprzed kilku tysięcy lat. Scytowie na podstawie relacji historycznych byli ludem bardzo walecznym. Uwielbiali jazdę konną i byli postrachem dla wszystkich starożytnych państw. Niektórzy piszą, że byli niezwykle okrutni dla swoich wrogów. Bał się ich nawet egipski faraon. Ale my byliśmy niebywale odważni, bo bardzo chcieliśmy poznać jak kiedyś żyli Scytowie. Obejrzeliśmy ciekawe eksponaty, m.in. groty strzał, szpilki do tkanin i amfory greckie. Widzieliśmy archeologów przy pracy na wale otaczającym osadę. Najbardziej jednak podobał nam się domek-szałas zbudowany przez naukowców, który jest ich schronieniem  w trudnych warunkach pogodowych. Dla nas była to niecodzienna wycieczka w przeszłość, a na końcu pani Kasia poczęstowała nas cukierkami. 

  • Pasowanie na ucznia 2019

    Pasowanie uświetnieniem Dnia Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej upamiętniający powstanie Komisji Edukacji Narodowej od lat jest świętem polskiej szkoły. To dzień szczególny, to święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu mamy okazję złożyć wszystkim nauczycielom nasze podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Za to, że dają najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jaki można dać dziecku - wykształcenie. Na uroczystości zgromadzili się nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice, uczniowie oraz gość honorowy - Wójt Gminy Radymno - pan Bogdan Szylar. Po przywitaniu przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Chotyńcu - panią Lidię Łamasz, zgromadzeni obejrzeli część artystyczną, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając i recytując. Były piękne życzenia i sceny pokazujące w żartobliwy sposób życie szkoły. Po części artystycznej głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców - pani Agnieszka Fleszar, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi wiele ciepłych słów, życząc dużo sił w podejmowania wyzwań jakie czekają w pracy z dziećmi i młodzieżą.

    W drugiej części uroczystości odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Najpierw pierwszoklasiści z pomocą starszych kolegów i koleżanek zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w przepięknym programie artystycznym. Dzieci śpiewały, recytowały wiersze i odpowiadały na pytania zadawane im przez starszych kolegów. Pomyślnie zdały pierwszy egzamin z wiedzy z różnorodnych dziedzin m.in. o symbolach narodowych i zachowania na drodze. Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pasowania dokonała Dyrektor Szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Chotyńcu. Po ślubowaniu głos zabrał Wójt Gminy Radymno - pan Bogdan Szylar - życząc świeżo upieczonym pierwszoklasistom radości z sukcesów szkolnych i rozwijania zainteresowań. Po czym dzieci otrzymały prezenty od władz gminy oraz rodziców. Na zakończenie, klasa ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia. W sali na uczniów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

  • Klaun Walduś w naszej szkole

    7 pażdziernika odwiedził nas Klaun  Walduś, który zabawial nas swoim występem. Towarzyszyły mu zwierzęta, a dzieci kochają występy z żywymi istotami. Mogliśmy nauczyć się od Waldusia paru sztuczek. Szczególne zaangażowanie wykazywały najmłodsze dzieci, jednakże wszystkim bardzo się podobało.

  • Wycieczka szkolna Kraków - Energylandia

    25 i 26 września 2019 roku uczestniczyliśmy w wycieczce do Krakowa i do Parku Rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze. Organizatorem był nasz ksiądz proboszcz.                         

                  W pierwszym dniu wycieczki  zwiedziliśmy ZOO podziwiając zwierzęta z różnych stron świata. Podobały nam się okazałe lwy, dwugarbne wielbłądy, a także różnorodne ptaki, t.j. flamingi czy ibisy.

                   Później zwiedziliśmy przepiękny Rynek Starego Miasta i znajdujący się tam Kościół Mariacki, a w południe wysłuchaliśmy  słynnego hejnału.

                    Zwieńczeniem tego dnia był rejs statkiem po Wiśle. I choć pogoda w ten dzień nie rozpieszczała wycieczkowiczów wszyscy z zadowoleniem stwierdzili, że był to wspaniale spędzony dzień.

                   Po południu udaliśmy się do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej na nocleg, choć chyba tylko nasi opiekunowie byli śpiący. 

                   Drugi dzień wycieczki przywitał uczniów słońcem i prawie wszyscy  w dobrych humorach udali się  do ENERGYLANDII, gdzie każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Od największego HYPERIONA, po występy teatralne  dla tych mniej odważnych.

                   Niestety, to co dobre szybko się kończy i powrotu nadszedł czas. Wszyscy w najlepszych humorach udaliśmy się do autobusu z myślą,że niedługo znowu pojedziemy na wycieczkę szkolną.

  • Podkarpacki Festiwal Nauki w Jasionce

    20 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w Podkarpackim Festiwalu Nauki w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Podkarpacki Festiwal Nauki to jedna z największych imprez popularnonaukowych w Polsce, który co roku przyciąga rzesze głodnych nauki i tych chcących dopiero poznać jej fascynujący świat. Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi. Podczas festiwalu uczniowie spotkali  naukowców i popularyzatorów nauki z całej Polski, zobaczyli wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznali tajniki nowoczesnych technologii, spróbowali swoich sił na symulatorach lotu, rozwiązywali łamigłówki, uczyli się i przy tym doskonale się bawili.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Chotyńcu
    Chotyniec 114
    37-552 Młyny

Galeria zdjęć