Menu

 • Dzień Babci i Dziadka

  W niedzielę 2 lutego 2020r. w Świetlicy Wiejskiej w Chotyńcu odbyła się podwójna uroczystość- Dzień Babci i Dziadka oraz Przedstawienie Jasełkowe. Z tej okazji zostali zaproszeni nie tylko wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości, ale przede wszystkim babcie i dziadkowie. Na początku dzieci z młodszych klas pod kierunkiem swoich pań: Joli, Ewy i Grażynki zaprezentowały piękny program artystyczny złożony z piosenek, wierszy, tańców, oraz skeczów. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość oraz podziękować za cierpliwość, zrozumienie i opiekę. Szczególnie podobały się wszystkim piękne stroje krasnoludków, wróżek i innych postaci z bajek oraz samodzielnie wykonane przez dzieci prezenty dla dziadków.

 • Choinka szkolna 2020

  Choinka, choinka, wesoła choinka!

  Czas karnawału to czas zabaw szkolnych. Dzieci i młodzież z niecierpliwością czekają na tę chwilę. Na uroczystości 29 stycznia 2020r. spotkali się uczniowie, rodzice i nauczyciele, odwiedzili nas także absolwenci oraz goście. Samorząd szkolny zadbał o oprawę muzyczną oraz o wystrój sali gimnastycznej, która mieniła się od kolorowej bibuły, balonów i confetti. Wszyscy tańczyli w rytm znanych i lubianych przebojów. W czasie zabawy odbyło się też szereg konkursów. Tradycyjnie już, rodzice zadbali o część kulinarną i przygotowali dla swoich dzieci ciasta, napoje i pizzę. Wszystkie te pyszności okazały się miłym przerywnikiem po wyczerpujących szaleństwach tanecznych. Impreza była bardzo udana i wszyscy wrócili do swoich domów w wyśmienitych nastrojach.

  D.S.
   

 • Nowy Rok 2020

 • Życzenia na Boże Narodzenie 2019

  Życzenia na Boże Narodzenie 2019 

  Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
  Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
  Dlaczego śpiewamy kolędy?

  Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
  Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
  Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
  Dlatego, żeby sobie przebaczać.

  ks. Jan Twardowski

  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim: miłości, pokoju i radości. Niech te Święta będą dla nas czasem wyjątkowym, kiedy to możemy zatrzymać się w biegu… pochylić się nad bliskimi i powiedzieć „Kocham Cię, dobrze że jesteś.”

  Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Chotyńcu

 • Wigilia szkolna 2019

  Rokrocznie w naszej szkole przyjęło się, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zasiadamy do wspólnej wigilii szkolnej. I takiej tradycji nie zabrakło i tego roku. Jest ona zawsze doskonałą okazją do wspólnego śpiewania kolęd oraz złożenia życzeń świąteczno-noworocznych. Tegoroczne spotkanie, które odbyło się 21 grudnia, rozpoczęło się od przywitania zebranych przez Dyrektor Szkoły - p. Lidię Łamasz oraz rozstrzygnięcia konkursu na świąteczną dekorację klas. Zwyciężyła klasa „0”, a po niej uplasowały się kolejno klasy: I-II, VII oraz IV. Po tej części widzowie obejrzeli inscenizację słowno-muzyczną, przygotowaną przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Ewy Muszak, p. Ewy Brody oraz ks. Wiesława Skrabuta, wprowadzającą nas w magię Świąt Bożego Narodzenia. Następnie ksiądz Wiesław Skrabut odmówił krótką modlitwę oraz przeczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Potem wszyscy łamali się opłatkiem składając sobie nawzajem najserdeczniejsze życzenia. Zwieńczeniem naszego spotkania był poczęstunek przygotowany przez rodziców, uczniów i nauczycieli, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych.

 • Ponowna wizyta Św. Mikołaja

  W piątek 20 grudnia 2019 r. znów zawitał do nas Św. Mikołaj. Tym razem przybył na zaproszenie ks. Pawła Rohunia - proboszcza parafii greckokatolickiej. Odwiedził nie tylko wszystkie grzeczne dzieci uczęszczające do naszej cerkwii, ale również dorosłych. W podziękowaniu za wspaniałe prezenty uczniowie przygotowali świąteczny program artystyczny w języku ukraińskim.

 • Jasełka w Zerówce

  Boże Narodzenie to wyjątkowy czas kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i milsi.  W dniu 19.12.2019r.  wychowankowie Oddziału Przedszkolnego naszej szkoły wystąpili z bożonarodzeniowym przesłaniem dla rodziców oraz dziadków, aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt.   Uroczystość miała na celu integrację środowiska szkolnego i rodzinnego, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastój.

  Mali aktorzy w specjalnie przygotowanych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji, ukazując sceny narodzin Jezusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia. Artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentując umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie.

  Przedszkolaki swym występem podbiły serca widowni, za co otrzymały gromkie brawa. Kultywując tradycję obdarowywania się na święta, wręczyły zebranym własnoręcznie wykonane upominki.

  Kiedy część artystyczna dobiegła końca, przyszedł czas na wspólną zabawę rytmiczno-ruchową w rytm pastorałki oraz świąteczne kalambury. W podziękowaniu za piękny występ rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

  Takie spotkania, emocje i przeżycia zbliżają wszystkich, dzieciom przybliżają tradycje świąt Bożego narodzenia i ukazują jak bardzo rodzinne jest to święto.

 • Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt

  W dniu 18.12.2019 r. w Dubiecku odbyły  się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w  Tenisie Stołowym Dziewcząt.

  W turnieju wzięło udział  8 najlepszych Szkół Podstawowych z powiatów: Jarosławskiego, Przeworskiego, Przemyskiego i Lubaczowskiego.

  Nasze dziewczyny w składzie: Dominika Skarbińska, Barbara Jacek i Patrycja Kędzierska zajęły II MIEJSCE i zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego.

  Gratulacje!!!

 • III Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

  W środę 18 grudnia 2019 r. nasi uczniowie reprezentowali szkołę na "III Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek" w Świętem.

  W kategorii dzieci młodszych występowały:

  Mikus Oliwia,

  Łach Ola,

  Pełka Michalina,

  Małańczak Michalina,

  Pecko Milenka 

  zdobywając wyróżnienie.

   

  Grupę starszą godnie reprezentowały:

  Fleszar Amelia,

  Golec Martyna

  oraz Łukaszów Martyna.

  Brawo dziewczyny!!!

 • Zajęcia edukacyjno-przyrodnicze w Nadleśnictwie Jarosław

  11 grudnia uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-przyrodniczych na terenie Nadleśnictwa Jarosław w Koniaczowie. Pierwsza część zajęć odbywała się w sali edukacyjnej w której uczniowie zapoznawali się z gatunkami zwierząt leśnych. Pan Paweł Fus opowiadał też o pracy leśników, ochronie i funkcji lasów oraz szkodnikach drzew. Druga część zajęć była już na świeżym powietrzu. Uczniowie poznawali gatunki drzew, próbowali je odróżniać oraz rozmawiali o  ich wykorzystywaniu w różnych dziedzinach życia. Trzecia część to wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku i rozmowy z leśnikiem.

 • „Moja przyszłość”

   

  11 grudnia 2019r. gościliśmy w naszej szkole panią Edytę Miśko- doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu.  Pani Edyta spotkała się z uczniami klas VII i VIII, aby zapoznać uczniów z zawodami deficytowymi i nadwyżkowymi na lokalnym rynku pracy. Młodzież pracując indywidualnie i w małych grupkach mogła określić swoje predyspozycje zawodowe oraz porozmawiać o kompetencjach oczekiwanych przez pracodawców jak i również zasadach konstruowania dokumentów aplikacyjnych.

   

   

  Dziękujemy !!!

 • Wizyta Świętego Mikołaja

  W niedzielę 8 grudnia 2019 r. do Świetlicy Wiejskiej w Chotyńcu przybył Św. Mikołaj. Wszystkie grzeczne dzieci oczekiwały go z niecierpliwością, a te mniej grzeczne z lekkim niepokojem. 

  Przybył do nas w otoczeniu aniołów oraz elfów i obdarował wszystkich prezentami. Miał ze sobą rózgę, ale na szczęście nie musiał jej używać. Aby dostać prezent niektórzy śpiewali kolędy, inni odmawiali modlitwę, a czasami wystarczał całus w Mikołajową brodę.

  Szkoda, że następna wizyta Św. Mikołaja będzie dopiero za rok..., i to tylko wtedy, gdy będziemy grzeczni.

 • Szlachetna paczka 2019

  Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

  Pani Beata czekała już od rana razem z psem Korą. Ilość paczek bardzo ją zadziwiła. Była w szoku, że tyle paczek zostało jej przyniesione. Kiedy zaczęło się odpakowywanie, pani Beata powtarzała raz za razem: „Bóg zapłać, "jacy dobrzy ludzie, jacy ludzie", " kto to wszystko kupił, jak wszystkiego dużo". Pani Beata bardzo ucieszyła się z odkurzacza, wreszcie nie będzie wszędzie sierści psa. Podobały się jej też kurtki. Zapowiedziała, że będzie chodziła we wszystkim. Znalazło się też coś dla Kory - zapas karmy na długi czas, co Pani Beata wielokrotnie jej powtarzała " jest też prezent dla ciebie". Pani Beata przygotowała kartkę z życzeniami dla darczyńcy. Zgodziła się też na zdjęcia, chociaż wolała oddać swoje jak miała 20 lat. Przy okazji zdjęć pani Beata, opowiedziała też kilka historii ze swojego życia, powspominała zmarłą mamę, siostrę i czasy swojej młodości, aż żal było wychodzić.

  Słowo od Rodziny

  Pani Beata przekazując kartkę z życzeniami, chciała serdecznie podziękować za wszystko co otrzymała. "Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali paczkę".

  Słowo od Wolontariusza

  Dziękuję bardzo za udaną współpracę, za pięknie przygotowaną paczkę, okazane serce, zmobilizowanie tak dużej ilości osób. Jesteście Państwo wspaniałym przykładem dla swoich wychowanków. Paczka przewyższyła oczekiwania moje i pani Beaty. Jestem Wam bardzo wdzięczna, była to dla mnie ogromna przyjemność wręczenia wszystkich tych rzeczy, które bardzo się przydadzą pani Beacie i wystarczą na długi czas.

  Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu

 • Mikołajki filmowe 2019

  W piątek 6 grudnia 2019r. zamiast, jak co dzień mieć lekcje, wyruszyliśmy jeszcze przed siódmą w ekscytującą podróż do „Kina na biegunach” w Jarosławiu. Naszej wyprawie, w której wzięło udział pół szkoły (Druga połowa zaplanowała inny sposób spędzenia tego dnia), towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Pod troskliwą opieką p. Ani, p. Ewy, p. Moniki oraz p. Dariusza o czasie dotarliśmy na miejsce. Zaopatrzeni w popcorn i colę udaliśmy się do sal kinowych. Do obejrzenia mieliśmy typowo przedświąteczny repertuar w postaci filmów: ”Młody renifer Alex”, „Kraina lodu 2” oraz „Last Christmas”. Po filmowej uczcie mieliśmy chwilę czasu dla siebie, by poszukać w Galerii Stara Ujeżdżalnia mikołajkowych prezentów dla naszych bliskich. Następnie w wyśmienitych humorach wyruszyliśmy w drogę powrotną do Chotyńca. Doskonale spędziliśmy ten piękny dzień.

 • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie stołowym Dziewcząt

  W Rokietnicy, w dniu 06.12.2019 r. wzięłyśmy udział w  Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt.

  Uczestniczyły w nich drużyny:
  SPSN JAROSŁAW
  SP ROKIETNICA
  SP ROZBURZ DŁUGI
  SP RYSZKOWA WOLA
  SP ŚWIĘTE
  SP TYNIOWICE
  SP CHOTYNIEC

  Zwyciężyłyśmy i zdobyłyśmy awans do  1/4 Igrzysk Wojewódzkich, które odbędą się 18.12.2019 r. w Dubiecku.

  Trzymajcie za nas kciuki!!!!

 • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK I ZABAWA ANDRZEJKOWA

   Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych..

   29 listopada obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Postaci z Bajek połączony z zabawą andrzejkową.

  Chętne dzieci przebrały się za ulubioną postać z dowolnej bajki. Swoje stroje zaprezentowały

  podczas wspólnych pląsów na sali gimnastycznej.

  Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

  Bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, chęć pokonywania własnych słabości, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i

   estetycznych, budują poczucie własnej wartości. Jednym słowem – wzbogacają osobowość

   i charakter. Moc baśni jest tak silna, że nawet my, dorośli, pamiętamy je do dziś. Prawie każdy z nas, gdyby tak sięgnął pamięcią do dzieciństwa, utożsamiał się ze swoim bajkowym bohaterem.

  Andrzejki, to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie.

  Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji.

  W ten dzień świat realny łączy się ze światem magii, czarów…,wróżb.

  To wspaniała okazja do dobrej  zabawy.

  Wychowawczynie uczniów najmłodszych wraz z panią bibliotekarką zajęły się konkursami

  i wróżbami.

  Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

   

  Serdecznie dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie i pomoc

  w przygotowaniu strojów.

                Było wesoło i kolorowo.

 • Dzień Pluszowego Misia

  Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.

  25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia.

  Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela?

  Dzień ten uczciły również uczniowie Szkoły Podstawowej w Chotyńcu.

   Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. Każdy z uśmiechem na twarzy przekraczał próg szkolny dzierżąc w rączce ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił czas spędzony w szkole.

   Wszystkie przyniesione misie były bardzo wyjątkowe, każdy był inny.

  Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie.  

  Uroczysty dzień rozpoczął się od powitania a następnie  przeczytania przez  panią  dyrektor Lidię Łamasz  „Bajki o misiu i mówiącym kamieniu”, która mówi o przyjaźni, sympatii i dobrych towarzyszach.

   Potem  piosenką ,fragmentem tekstu i  opowiadaniem dzieci poznały historię pluszowego misia, a po tym każdy z osobna opowiedział historię swojego pluszaka.

   Ten dzień był bardzo radosny i „misiowy”- zabawy z misiami odbywały się w rytm piosenek o misiach, rysowano , kolorowano i kodowano postacie misiów.

  Z tej okazji panie klas młodszych oraz pani bibliotekarka przygotowały wiele atrakcji: gry i zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, śpiewanie piosenek, misiowe tańce; degustację słodkości z miodkiem.   

  Każda klasa stworzyła wyjątkową papierową postać ulubionego misia.

   Dzieci spotkały się też z internetową „Misiową Mamą”, która opowiedziała im bajkę.

  Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić , a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

  Dzieci  odchodziły w tym dniu do domu zadowolone, z drobiazgiem- medalem  na szyi oraz balonowym Misiakiem. Mamy nadzieję,że to misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

 • Rejs ku Niepodległej

  W ramach obchodów 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się w naszej szkole akademia. W czasie jej trwania mogliśmy obejrzeć program artystyczny oparty na „Legendzie żeglarskiej” Henryka Sienkiewicza.

  „Legenda żeglarska” jest krótką opowieścią przypominającą parabolę. Uczniowie opowiadając historię okrętu „Purpura”, nawiązali do słynnego toposu naszej ojczyzny. Polska w jej wizji jest silnym krajem, który wiele trudów przetrwał i oparł się rozmaitym najazdom i agresjom.

  Poprzez ten utwór uczniowie zarówno najmłodsi jak i ci najstarsi mogli dostrzec jak ważna jest  odpowiedzialności i troska o Ojczyznę.

 • Wycieczka do Oddziału Straży Granicznej w Korczowej

  Wycieczka do  Oddziału Straży Granicznej w Korczowej

  „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,

                             nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,

                              nie żeby go wszystko troszkę obchodziło,

                                a żeby go coś naprawdę zajmowało.”   

                                                                               Janusz Korczak     

             Dnia 13.11.2019 roku uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Łazach i Szkoły Podstawowej w Chotyńcu uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Oddziału Straży Granicznej w Korczowej. Wycieczka została zorganizowana przez panią Justynę Mikołajczyk w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Głównym jej celem było  wskazanie uczniom możliwości pracy w naszym rejonie. Opiekunami byli pan Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łazach- Stanisław Kojder i pani Lidia Łamasz- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chotyńcu.

  Pobyt rozpoczął się od przywitania uczniów przez funkcjonariusza Placówki Straży Granicznej Pana mjr.SG Klepackiego i zaproszenia do zajęć.  Uczniowie dowiedzieli się, gdzie znajdują się wszystkie Oddziały Bieszczadzkiej Straży Granicznej, a także jakie obowiązki i zadania mają funkcjonariusze. Prowadzący podkreślił, że już teraz ważne jest, aby uczniowie uczyli się języków obcych i dbali o kondycję fizyczną.  Omówił również kryteria przyjęcia kandydatów do służby w Straży Granicznej oraz zapoznał uczniów z warunkami jej pełnienia.

  Następnie wszyscy mieli możliwość obejrzeć wyposażenie pograniczników:  m. in. hełm, kamizelkę kuloodporną, broń, kajdanki oraz zrobić pamiątkowe  zdjęcia.

  Kolejnym punktem programu było zobaczenie miejsc kontroli pojazdów. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób wygląda kontrola bagaży, pojazdów i poznała funkcjonariusza na czterech łapach 😊 – psa, którego zadaniem jest m. in. szukanie narkotyków .

  Na zakończenie pobytu wszyscy mogli zobaczyć dostępne  środki transportu wykorzystywane w służbie przez funkcjonariuszy Straży Granicznej

   Dziękujemy za umożliwienie   pobytu uczniów na terenie Placówki oraz funkcjonariuszom Straży Granicznej za przeprowadzenie bardzo ciekawych i interesujących zajęć o tematyce granicznej.

  Uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się ze specyfiką pracy w Straży Granicznej , ale również poznać kolegów i koleżanki z sąsiedniej szkoły.

              


 • Szkoła do hymnu!

  Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły o symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie odśpiewali w dniu dzisiejszym 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Do udziału w akcji zostały zaproszone wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w Polsce oraz polskie szkoły za granicą. Minister Edukacji Narodowej -  Dariusz Piontkowski - zapraszając wszystkie szkoły do udziału w akcji chciał podkreślić, że 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. Odśpiewanie w szkołach hymnu narodowego w ramach akcji „Szkoła do hymnu” to radosne przypomnienie, że Polska jest niepodległa. Wspólne śpiewanie to znak radości z wolnej ojczyzny, za którą tęsknili nasi przodkowie.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Chotyńcu
  Chotyniec 114
  37-552 Młyny
 • (+16) 6283666

Galeria zdjęć