27 marca w Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu odbył się finał Powiatowego Konkursu Projektowania „Magia Kolorów 2018”.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu jarosławskiego. W tym roku odbyła się już jego XI edycja. Wydarzenie to przez cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością. W konkursie uczestniczyli uczniowie z: Jarosławia, Laszek, Chotyńca, Ostrowa, Nienowic, Sośnicy, Łukawca i Wiązownicy. Na konkurs wpłynęło 98 prac nadesłanych przez 59 autorów. Naszą szkołę pod opieką Lucyny Kopciuch, reprezentowały uczennice: Ania Segin – 3 G, Oliwka Szostak -2 G i Oliwka Senejko – kl. VII. Uczestniczymy w tym wydarzeniu po raz trzeci i za każdym razem odnosimy mniejsze lub większe sukcesy.
Złożono bardzo ciekawe rozwiązania, dlatego uznać należy, że Powiatowy Konkurs Projektowania Ubioru spełnił swoje zadanie.
Jury pod przewodnictwem Marii Ferenc, obejrzało i oceniło prace pod wieloma aspektami. Możemy się pochwalić faktem, iż nasza uczennica Oliwia Szostak otrzymała wyróżnienie honorowe!!!
Program podsumowujący konkurs połączono z zabawą na temat znajomości konfekcji, dyktatorów mody i najbardziej znanych salonów tej branży. Całość zakończył fascynujący pokaz mody w wykonaniu uczennic i uczniów ZSI.
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Oby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"
życzy
wszystkim uczniom i rodzicom Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Chotyńcu.
We wtorek 27 marca w naszym oddziale przedszkolnym, po raz kolejny w tym roku szkolnym, odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Tematem spotkania były „Zabawy wielkanocne”. Zajęcia miały na celu: przybliżenie niektórych tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności matematycznych, językowych, rozwijanie poczucia rytmu, spostrzegawczości słuchowej, umiejętności współpracy oraz pobudzanie do działań twórczych.
Zarówno przedszkolaki jak i rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciu, a mieli do wykonania ważne zadania: wspólne masażyki, mini zawody sportowe „z jajkiem”, pomoc kurom w liczeniu jajek, tworzenie świątecznych rymów, gra w świąteczne memory oraz wykonanie wielkanocnego zajączka.
Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem i radością. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Radość i uśmiech towarzyszyły wszystkim uczestnikom spotkania. Tego typu zajęcia umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Były także okazją do integracji środowiska rodzinnego i przedszkolnego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w spotkaniu.
Jesteśmy niezmiernie dumni ponieważ nasza uczennica Zuzia Tomaszewska zdobyła trzecie miejsce w konkursie organizowanym przez Przedszkole Parafialne w Radymnie „Palma Wielkanocna- Kwiecista Droga”. Praca Zuzi została wybrana i nagrodzona spośród aż 68 palm!!!! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
21 marca 201r. w Szkole Podstawowej w Duńkowicach odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski. W tym roku był on poświęcony twórczości Jana Brzechwy.
Naszą szkołę reprezentowali:
W pierwszej kategorii wiekowej uczniowie klasy II Oliwia Mikus i Szymon Jaholnik, natomiast w drugiej kategorii – uczennice klasy V Barbara Jacek i Dominika Skarbińska, która prezentując wiersz ,,Dwie gaduły’’ zdobyła wyróżnienie.
Z okazji Dnia Kobiet odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Tego dnia atmosfera była napięta, a przygotowania trwały już od samego rana. Samorząd postarał się i dołożył wszelkich starań, aby płeć piękna na długo zapamiętała tegoroczne obchody. Dla swoich koleżanek przygotował wybory Miss Szkoły. Do wyborów przystąpiły reprezentantki z klas IV-VII Szkoły Podstawowej oraz klas II-III Gimnazjum. Wszystkie uczestniczki zaprezentowały się na wysokim poziomie; musiały między innymi interesująco przedstawić się, zaśpiewać piosenkę, zjeść z uśmiechem plasterek cytryny, obrać jabłko, odegrać scenkę oraz odpowiedzieć na podchwytliwe pytania. Zapewne nikogo nie zdziwi, iż wiele konkurencji wywoływało głośne salwy śmiechu u wszystkich uczestników zabawy. Jury miało bardzo ciężkie zadanie z wyborem zwyciężczyni, ponieważ wszystkie uczestniczki były świetnie przygotowane. Po burzliwej naradzie jury ogłosiło wyniki: Miss Szkoły została Ewa Siudak z klasy III Gimnazjum. Serdecznie gratulujemy. Należy zaznaczyć, iż w każdej konkurencji zarówno publiczności jak i kandydatkom do tytułów towarzyszyła wspaniała atmosfera, do której wydatnie przyczynił się prowadzący zabawę Rafał Jacek. Wszystkim wspaniałym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia samych dobrych chwil na każdy dzień roku.
Sportowcy i ich kibice wiedzą, jak trudno stanąć na pudle, czyli zająć jedno z trzech pierwszych miejsc. Naszym zawodniczkom: Dominice Skarbińskiej, Martynie Golec oraz Aleksandrze Greń ta sztuka się udała. Zajęły one III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Tenisie Stołowym Dziewcząt rozegranych 27.02.2018 r. w Szkole Podstawowej w Rokietnicy. Serdecznie im gratulujemy i głęboko wierzymy, że dostarczą nam one jeszcze niejednych pozytywnych sportowych emocji w przyszłości. A oto lista szkół biorących udział w zawodach na szczeblu powiatu jarosławskiego;
SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu (klub sportowy) - I MIEJSCE
SP Szówsko (klub sportowy) - II MIEJSCE
SP Chotyniec - III MIEJSCE
oraz: SP Rokietnica,. SP Rozbórz Długi, SP Wola Węgierska, SP Radymno 1, SP Surochów.
W poniedziałek, 26 lutego 2018 roku rozegrane zostały Igrzyska Dzieci Gminy Radymno w Tenisie Stołowym. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Świętem. Turniej był skierowany do dzieci - rocznik 2005 i młodsze. Zawody przebiegały w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. Podczas igrzysk można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników, co bardzo cieszyło organizatorów. Reprezentantki naszej szkoły: Dominika Skarbińska, Martyna Golec i Aleksandra Greń uzyskały I miejsce w Gminie Radymno i awansowały do Powiatowych Igrzysk Dzieci w Rokietnicy. Cieszymy się z już uzyskanego wyniku i życzymy sukcesu na szczeblu powiatu jarosławskiego.
Dnia 22 lutego 2018 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Skołoszowie odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Zespół prowadzony przez pana Andrzeja Putko zajął II miejsce w Gminie Radymno, poprawiając o jedno „oczko” swój ubiegłoroczny wynik. Siatkarki naszej szkoły wystąpiły w składzie: Ewa Siudak, Izabela Stanicka, Paulina Kędzior, Emilia Hryniuk, Anna Segin, Julia Jacek, Martyna Wolańska, Dominika Łukaszów, Magda Siudak oraz Dominika Kędzior. Składamy wyrazy uznania.
Kulig to świetna zabawa, więc nie może na nim zabraknąć dzieci i młodzieży szkolnej. Kiedy sanie przewożą gromadę uczniów cała okolica wypełnia się rozradowanymi głosami pełnymi energii. Kuligi dla młodzieży szkolnej to przygoda i olbrzymia frajda. 21 lutego 2018 roku z inicjatywy pana Andrzeja Putko, opiekuna Samorządu Uczniowskiego, został zorganizowany kulig. Warunki były prawie idealne: biały śnieg i niewielki mrozik. Do konnych zaprzęgów podczepiono sanie i saneczki. Trasa kuligu wiodła przez polne drogi i lasy w okolicach Radawy. Było jak w znanej piosence:
„Jaka pyszna sanna, parska raźno koń. Śnieg rozbija kopytami, sanki dzwonią dzwoneczkami: Dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń …”
Podziwianiu uroków zimy towarzyszyła wspaniała zabawa. Radość wychowanków nie miała granic! Po powrocie z kuligu, kiełbaski (zafundowane przez naszego nieocenionego księdza Wiesława) i chlebek z ogniska oraz gorąca herbata smakowały jak ptasie mleczko. Po ogrzaniu się i podreperowaniu nadwątlonych sił – do autobusu. Tam szybka akcja usuwania zdjęć, na których ktoś – wiadomo kto – artystycznie się wywraca i pędzimy naszym „Sergiosem” do Chotyńca. Na zakończenie warto dodać, że w kuligu wzięły liczny udział nasze mamy, co niewątpliwie przyczyniło się do sukcesu przedsięwzięcia. Dziękujemy za inicjatywę i organizację kuligu, za radość i niezapomniane przeżycia ofiarowane dzieciom. Naprawdę było ekstra!
Akcja "Góra Grosza" rozpoczęła się w 2000r. Jej głównym organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, a patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Kierując się tak szczytnym celem również nasza szkoła przyłączyła się do XVIII edycji ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli zebraliśmy znaczną kwotę 389,43 zł. które przekażemy Towarzystwu Nasz Dom. Jednocześnie trzeba nadmienić iż największą sumę „groszówek” zebrała klasa III Szkoły Podstawowej. Serdecznie wszystkim DZIĘKUJEMY!!!
Klasa |
Wartość zebranych monet (zł) |
0 |
14,05 |
I |
25,72 |
II |
20,58 |
III |
105,03 |
IV |
65,71 |
V |
20,38 |
VI |
42,00 |
VII |
23,59 |
II G |
37,84 |
III G |
34,53 |
SUMA |
389,43 |
Choinka noworoczna wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszej szkole, jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. To czas radości. Już od dawna wiadomo, że nie tylko dorośli, ale także i dzieci lubią tańczyć. Urok tym zabawom dodaje odpowiedni wystrój sali, a także magia stroju uczestników. Tylu księżniczek, piratów i innych bohaterów bajek i filmów nie zobaczymy na żadnym innym balu, jak tylko na karnawałowym! 25 stycznia w SP w Chotyńcu odbyła się zabawa choinkowa, zorganizowana przez Radę Rodziców pod przewodnictwem pani Elżbiety Jacek. W ten wyjątkowy wieczór bawił wszystkich wodzirej z Kolbuszowej – pani Ania. W czasie zabawy odbyło się szereg konkursów. Rodzice dla swoich pociech przygotowali poczęstunek. Wszyscy bawili się wyśmienicie, wykazali się doskonałą znajomością muzycznych hitów, a dobre humory nie opuszczały nikogo do ostatnich minut na parkiecie. Ta wspaniała impreza zakończyła się o godzinie 21.00. Szkoda, że na następną musimy czekać cały rok.
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto Babci i Dziadka. To czas niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się 21 stycznia 2018r. w Świetlicy Wiejskie w Chotyńcu, gdzie tłumnie przybyli zaproszeni goście. Cała szkolna społeczność włączyła się aktywnie w przygotowania. Program artystyczny w wykonaniu najmłodszych przygotowała pani Ewa Muszak z pomocą pań: G. Fedan, J. Szynal, L. Kopciuch. Uczniowie klas 0-III przedstawili „scenki z życia współczesnych dziadków”, przeplatane piosenkami i wesołymi tańcami oraz teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”. Starsi uczniowie, pod kierunkiem pani E. Brody i pana A. Putko, przedstawili Jasełka oraz skecz pt. „Droga do Załazia”. Część artystyczną zakończył koncert kolęd w wykonaniu chóru działającego przy Parafii św. Michała Archanioła w Michałówce a dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
5 stycznia 2018 roku złożyła wizytę w Szkole Podstawowej w Chotyńcu najsławniejsza chotynianka - pani Aleksandra Zaprutko-Janicka. Pani Aleksandra(Ola) – absolwentka naszej szkoły, zamieszkała obecnie w Krakowie, jest znaną historyczką i publicystką, współzałożycielką poczytnego serwisu popularnonaukowego „Ciekawostki historyczne”. Nie bez kozery można ją nazwać tytanem pracy, jako że w ciągu kilku ostatnich lat opublikowała kilkaset artykułów popularnonaukowych. Jest również autorką poczytnych książek "Okupacja od kuchni", "Piękno bez konserwantów" oraz ostatnio wydanej pozycji - "Dwudziestolecie od kuchni. Kulinarna historia przedwojennej Polski”. Pani Ola podzieliła się z zebranymi swoją wiedzą i przemyśleniami na temat mało znanych faktów z historii Polski. Podkreślała wyjątkową, a mało dotąd docenianą, rolę kobiet w naszych dziejach. Podczas spotkania nie zabrakło także słów refleksji na temat miejsca książki w życiu młodych ludzi. Pani Ola zachęcała do czytania książek. Stwierdziła, iż czytanie poszerza horyzonty, przynosi radość a jednocześnie może być cenną rozrywką. Pisarka zwróciła uwagę uczniów również na wiarę we własne siły, która pomoże pokonać trudności i osiągnąć upragniony cel. Uczestnicy spotkania ośmieleni naturalnym i przyjaznym sposobem bycia autorki zadawali jej wiele pytań, na które cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała. Młodzież pytała panią Olę m.in. o ulubione przedmioty, ulubionych nauczycieli, sposób spędzania wolnego czasu. Pani Ola podkreśliła wielką rolę swojego historyka - pana Adama Wójcika, który wzbudził w niej zainteresowanie do historii. Było to niezwykle miłe i pouczające spotkanie, podczas którego uczniowie mieli okazję poznać sympatyczną, młodą osobę, dla której pasja, zamiłowanie do książek i historii stały się sposobem na życie, dając przy tym radość i satysfakcję. Spotkanie zostało zorganizowane przez panie: Lidię Łamasz i Lucynę Kopciuch, uczennice z Kółka Dziennikarskiego oraz uczniów klasy 2. Gimnazjum, dla których było ono kluczowym elementem projektu edukacyjnego.
… w naszych rodzinnych domach, spotykamy się corocznie na naszej własnej szkolnej wieczerzy wigilijnej. „Wigilia w Szkole” to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej. Wspólna uroczystość integruje uczniów, nauczycieli i pracowników oraz rodziców. Tegoroczne spotkania rozpoczęło się Jasełkami przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły. Na scenie zaroiło się od aniołów i pasterzy. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa przybyli Trzej Królowie .... Jak co roku, ale każdego roku inaczej. Tegoroczne Jasełka przeprowadzone pod kierunkiem pani Ewy Brody i pana Andrzeja Putko wyróżniały się szczególnie ciekawą aranżacją oraz oryginalnym podejściem do tematu. Po Jasełkach odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe uczniów i nauczycieli w sali gimnastycznej. Wspólnie spożywano przygotowane potrawy wigilijne przy tradycyjnie nakrytych stołach oraz śpiewano kolędy.
Opłatek
Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
Cyprian Kamil Norwid
W tych wyjątkowych dniach Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Chotyńcu życzy wszystkim uczniom i rodzicom wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. Niech magia Świąt Bożego Narodzenia wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni, a Nowy Rok 2018 niesie ze sobą szczęście i pomyślność.
W dniu 19 grudnia 2017 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte pod tytułem „W poszukiwaniu betlejemskiej gwiazdki”. W tym dniu gościliśmy rodziców. Przyszli aby zobaczyć jak pracują i bawią się ich pociechy.
Dzieci wysłuchały „Bajki o świątecznej gwiazdce”, która oprócz zapoznania ich z tradycjami i zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia wniosła także wartości terapeutyczne. Przedszkolaki, wspólnie z rodzicami, uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Doskonaliły umiejętności matematyczne „w drodze do tajemniczej gwiazdy betlejemskiej”. Poznały wieloznaczność pojęcia „gwiazda betlejemska”. Przy pomocy rodziców wykonały też piękne poinsecje
Podczas zajęć panowała miła, radosna, świąteczna atmosfera. Spotkanie było także okazją do złożenia sobie życzeń świątecznych. Rodzice poza obserwacją własnych pociech aktywnie włączyli się w przebieg zajęć. Dla dzieci szczególnie ważne było to, że mogły bawić się i pracować wspólnie z rodzicami. Natomiast rodzice mieli możliwość poznania metod pracy w przedszkolu, mogli także obserwować swoje pociechy podczas zabawy i pracy w grupie. Taka forma spotkań wszystkim bardzo przypadła do gustu.
Zajęcia wzbogaciły uczestników w nowe doświadczenia. Stwierdzono, że czas wspólnie spędzony nie był czasem straconym oraz, że istnieje potrzeba takich spotkań w przyszłości.
15 grudnia 2017r. w Dubiecku odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym kobietek. Poprawiając wynik z zeszłego roku zajęłyśmy 4 miejsce. My czyli dwie siostrzyczki Konieczny (bardzo jadowite Mrówy) i niby dwie bliźniaczki (zdaniem chłopaków i organizatora zawodów) Dominika i Oliwcia.
Musimy wspomnieć, że pośród 10 drużyn połowa z nich to były zawodowe kluby. Pomimo, braku odpowiedniego sprzętu i miejsca ćwiczeń zostałyśmy legendą naszej szkoły.
Do zawodów przygotowywał nas nasz wspaniały nauczyciel wychowania fizycznego- Pan Putko (czyli Andrzej). Bardzo mu dziękujemy za przejażdżkę jego szybką hondą. Po drodze nie obeszło się od składanki DISCO POLO, którą Pan wraz z nami śpiewał, między innymi piosenki Zenka Martyniuka!!!
W jednym momencie nasze nadzieje na zwycięstwo legły w gruzach, ponieważ jedna z naszych siostrzyczek cała zbladła i strasznie źle się poczuła. Mimo złego samopoczucia Ania walczyła do końca i dzięki motywującej czekoladce od Pana Andrzeja lepiej się poczuła. Do tej pory nie mamy pojęcia co w niej było, ponieważ niewiarygodnie szybko zadziałała.
Szkoła w Dubiecku pożegnała nas bardzo sympatycznie. Chłopcy z okna z najwyższego piętra spoglądali na nas i koniecznie chcieli wyciągnąć od nas nasze numery telefonów. Na sam koniec Karolcia krzyknęła donośnym głosem: Za rok tu wrócimy!!! Po czym wsiadłyśmy i odjechaliśmy...
Ps. Okazało się że była to jednak zła droga i musieliśmy zawrócić
Ania Konieczny
Karolina Konieczny
Dominika Kędzior
Oliwia Senejko
Drogi Darczyńco,
w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!
Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.
Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem POD-2965-574118), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.
Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Kiedy zaczęliśmy wnosić paczki, spotkaliśmy pana Józefa na klatce schodowej. Z wielkim zdziwieniem spojrzał na nas i sam chętnie pomógł w przenoszeniu pudeł do mieszkania. Powiedział, że już dawno tak się nie nabiegał po schodach. Uśmiech nie schodził mu z twarzy kiedy wchodząc po kolejne paczki widział, że cięgle ich przybywa. Pani Grażyna kiedy otworzyła nam drzwi przywitała nas najpiękniejszym uśmiechem na świecie, szczerym, pełnym wdzięczności. Kiedy w domu były dopiero 3 paczki, zaczęła nam dziękować, "Ale pani Grażyno, to jeszcze nie koniec" powiedziała jedna z nas, wtedy stało się coś niesamowitego, nasza pani zaniemówiła i pełna zdziwienia czekała aż wszystkie paczki zostaną wniesione. Papier z paczek fruwał po całym mieszkaniu, okrzykom radości i zachwytu nie było końca. Pani Grażyna powiedziała, że po tym wszystkim czeka ją najprzyjemniejsza część, czyli szukanie miejsca na wszystkie dary. Dzieciaki były zachwycone ilością i jakością paczek, wszystko dokładnie sprawdzone i przymierzone. Każda kolejna rzecz wywoływała coraz większe poruszenie i uśmiech na twarzach domowników. Największą radość panu Józefowi sprawił zegarek, założył go na rękę i chodził po pokoju z wyciągniętą ręką "chwaląc" się wszystkim jaki cudowny prezent dostał.
Co chce przekazać wolontariusz?
Dziękuję raz jeszcze za wybór tej rodziny, są to niesamowici i dzieli ludzie. Doceniam zaangażowanie i efekt końcowy państwa pracy, mając na uwadze to, że czasu było mało. Mimo tego paczka była spełnieniem marzeń rodziny na lepsze jutro. Na sam koniec naszej wizyty pani Grażyna i pan Józef podeszli do nas i zaczęli nas przytulać ze łzami w oczach i widoczną wdzięcznością. To był najwspanialszy widok jaki dane nam było zobaczyć. Na koniec chciałabym podziękować całej społeczności szkolnej" dzieciakom, ich rodzicom i całemu gronu nauczycielskiemu za zaangażowanie i sprawienie, że Ci ludzie widzą światełko nadziei na lepsze jutro. Chciała bym także złożyć najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia i radości, świąt spędzonych w gronie najbliższych ludzi. Niech w państwa sercach gości mnóstwo ciepła na myśl, że dzięki waszemu wsparciu rodzina może spędzić równie wspaniały czas. Raz jeszcze dziękuję i serdecznie pozdrawiam. Wesołych świąt!
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Cała rodzina prosiła, aby przekazać gorące podziękowania, za dobroć, którą otrzymali, mówili, że nie sądzili, że ktoś może okazać się tak wspaniały i pomóc im. Składają najserdeczniejsze życzenia, spokojnych i wesołych świąt.
Dziękujemy!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI
12 grudnia uczniowie klasy IV uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Nadleśnictwie Jarosław w Koniaczowie.
Na terenie Nadleśnictwa funkcjonują obiekty wykorzystywane w edukacji leśnej dzieci. Zajęcia edukacyjne odbyły się w Izbie Edukacji Leśnej, gdzie uczniowie zapoznali się z próbkami drewna, mogli obejrzeć i dotknąć skór i eksponatów zwierząt leśnych. Zobaczyli przyrządy i pomoce współczesnego leśnika oraz takie które już przeszły do historii. Sprawdzili swoja wiedzę przy tablicy edukacyjnej przedstawiającej warstwy lasu oraz organizmy w nich występujące. Układali także puzzle- giga, przedstawiające krajobraz leśny. Niestety nie udało się ułożyć całości- z braku czas (następny razem na pewno się uda). Na zakończenie uczniowie usiedli wokół ogniska piekąc pyszną kiełbaskę i chlebek.
Każdy uczestnik zajęć dostał także drobne upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Jarosław.
Za pyszna kiełbasę i upominki serdecznie dziękujemy.