Kolejny raz reprezentantki naszej szkoły pokazały lwi pazur, zwyciężając w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt. W rozegranych 23.11.2018r. w hali sportowej przy SP w Świętem zawodach nasze zawodniczki: Dominika Kędzior, Anna Konieczny, Karolina Konieczny oraz Oliwia Senejko nie dały żadnych szans rywalkom z pozostałych szkół gminy Radymno i, wygrywając wszystkie mecze, zajęły zasłużenie I miejsce w gminie. Tym samym uzyskały awans na szczebel powiatowy, który odbędzie się 30.11.2018r. w hali sportowej przy SP w Rokietnicy. Gratulujemy zawodniczkom oraz trenerom: panu Andrzejowi Putko oraz księdzu Wiesławowi Skrabutowi sukcesu i sekundujemy im na kolejnych szczeblach rozgrywek.
Tak jak w całej Polsce uroczyste obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości miały miejsce również w Chotyńcu. Mieszkańcy licznie zgromadzili się w świetlicy wiejskiej aby wspólnie świętować to niezwykłe wydarzenie.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: ks. mitrat Bazyli Zabrocki z parafii prawosławnej, ks. Paweł Rohuń-proboszcz parafii greckokatolickiej, ks. Wiesław Skrabut-proboszcz parafii rzymskokatolickiej, wójt Gminy Radymno pan Bogdan Szylar, radny gminy pan Krzysztof Niedział oraz sołtys pan Wiesław Konieczny.
Akademia rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania hymnu, po którym zaprezentowali się najmłodsi uczniowie, dając swoim występem piękne świadectwo dziecięcego patriotyzmu. Kolejnym puntem programu był niezwykle wzruszający TEATR CIENI przygotowany przez nauczyciela historii- pana Tomasza Łamasza. Spektakl ten w sposób symboliczny ukazywał czasy zaborów i drogę do wolności. Na zakończenie uczniowie klas starszych zatańczyli Poloneza-polski taniec narodowy, do którego choreografię przygotował pan Andrzej Putko. Piękne stroje udostępnione przez Zespół Pieśni i Tańca „Ostrowiacy” wydobyły niezwykłe piękno tamtych czasów. Całość występu uświetnił chór pod kierunkiem i przy akompaniamencie Agnieszki Glazar- Mazurek.
Po uroczystej i podniosłej części przedstawienia odbył się teleturniej KOCHAM CIĘ POLSKO, w którym wystąpiły „gwiazdy telewizyjne” - rodzice, nauczyciele, a także pan wójt, z panem radnym. Z radością i humorem uczestnicy programu odgadywali zagadki, śpiewali pieśni patriotyczne, odgadywali kalambury, a nawet kręcili kołem fortuny. Emocje podczas zabawy były ogromne zwłaszcza, że rywalizacja była niezwykle zacięta i do końca nie było wiadomo kto zwycięży.
Radosne świętowanie zakończył pyszny poczęstunek oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Żaden inny utwór nie potrafi tak wzruszyć, jak „Mazurek Dąbrowskiego”. I w piątek – 9 listopada 2018r. - wybrzmiał on dla Polski, najdonioślej, jak to tylko było możliwe. Uczciliśmy najważniejsze narodowe święto i 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę - jedyny taki jubileusz w naszym życiu! Śpiewając wspólnie Hymn Polski wzięliśmy udział, wraz z tysiącami polskich szkół i przedszkoli, w akcji "Rekord dla Niepodległej" w liczbie osób, która jednocześnie zaśpiewa hymn. Śpiewając hymn, czuliśmy dumę z tego, że jesteśmy Polakami.
Jest taki jeden dzień w roku, kiedy udajemy się na cmentarz, zapalamy lampkę, kładziemy wieniec – jako symbol, że pamiętamy o tych co już od nas odeszli na zawsze. Pamięć o zmarłych jednoczy ludzi różnych pokoleń i przekonań, łączy przeszłość z teraźniejszością. 29 października 2018 roku wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w akcji sprzątania grobów na cmentarzu w Chotyńcu. Wolontariusze uzbrojeni w niezbędny sprzęt ogrodniczy z ochotą przystąpili do pracy zbierając liście i oczyszczając głównie mogiły, które były zaniedbane i zapomniane. Takie akcje przeprowadzane są w naszej szkole od wielu lat. Dzięki niej młodzież poznaje historię naszej miejscowości i uczy się szacunku dla tradycji. Nasi szkolni wolontariusze z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach.
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział bisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Reprezentanci naszej szkoły w ładnym stylu rozpoczęli swoją piłkarską przygodę w kolejnej - XIX edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W rozegranych 26 października 2018 r. zawodach na szczeblu gminy w Szkole Podstawowej w Skołoszowie uzyskali pierwsze miejsce w gminie Radymno i awansowali do turnieju powiatowego, pokonując drużyny ze Świętego 2:0 oraz Skołoszowa 8:0. Skład zwycięskiego teamu: Filip Łukaszów – bramkarz, Paweł Kowałyk – bramkarz, Piotr Kowałyk - pomocnik, napastnik, Jakub Olech - pomocnik, napastnik, Hubert Stanicki – napastnik, Kacper Gwóźdź - obrońca, pomocnik, Klaudiusz Konieczny - obrońca, pomocnik, Krzysztof Jacek – obrońca, Kacper Stecyk – stoper. Trener - Andrzej Putko. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za naszych zawodników w turnieju powiatowym.
W obecności Wójta Gminy Radymno – pana Bogdana Szylara, księdza Proboszcza – Wiesława Skrabuta, Przewodniczącej Rady Rodziców – pani Elżbiety Jacek, rodziców, grona pedagogicznego oraz młodzieży odbyła się w Chotyńcu 17 października 2018r ceremonia pasowania na uczniów pierwszoklasistów tutejszej Szkoły Podstawowej. Przed ślubowaniem pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne we wzruszającym programie artystycznym. Dzieci tańczyły, śpiewały, recytowały wiersze pokazując, że są godne przyjęcia do grona szkolnej braci. Samo ślubowanie przyjęła i dokonała aktu pasowania Dyrektor Szkoły – pani Lidia Łamasz. W ten sposób szóstka pierwszoklasistów: Antoś, Basia, Gracjan, Iza, Luiza i Milenka została oficjalnie włączona w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Chotyńcu. Po ślubowaniu dzieci otrzymały prezenty od władz gminy, rodziców oraz Rady Szkoły. Na zakończenie, klasa ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia. W sali na uczniów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej powszechnie zwanym Dniem Nauczyciela Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotował 15 października akademię dla nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Akademia miała formę konkursu, podczas którego dwuosobowe reprezentacje klas wykazywały się umiejętnościami plastycznymi i muzycznymi oraz oczywiście wiedzą o swoich nauczycielach. Najlepiej wypadła reprezentacja klasy piątej, czyli Filip Łukaszów oraz Julia Stanicka. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz Samorządowi Uczniowskiemu za wspaniałą zabawę. A naszym nauczycielom dedykujemy ten oto wiersz:
Nauczyciele, Nauczyciele.
Uczycie nas tak wiele.
Dzięki Wam dużo umiemy.
I Wasz trud rozumiemy.
Każdy z Was jest naszym przyjacielem.
Więc w Wasze święto,
wszyscy sto lat śpiewamy
i piękne kwiaty składamy.
Zapraszamy do obejrzenia programu o Naszej Gminie.
https://rzeszow.tvp.pl/39228562/wprowadzamy-zmiany-gmina-radymno
Nowo ukonstytuowany Samorząd Uczniowski naszej szkoły udanie zadebiutował organizując w pierwszy poniedziałek października Dzień Chłopaka. Event przybrał formę rywalizacji przedstawicieli klas o prestiżowy tytuł „Chłopaka na medal”. Uczestnicy konkursy musieli zmierzyć się z wieloma teoretycznymi i praktycznymi zadaniami. Należało do nich między innymi: bicie piany na czas, taniec z wybraną z sali partnerką, zareklamowanie lewego buta, napisanie okolicznościowego wiersza, czy też „zalansowanie się” wobec dziewczyny z portretu. Jury (czy też „żyri”) w osobach znanych celebrytów: Justina Biebera”, „Sławomira” oraz „Lorda Kruszwila” uważnie obserwowało zmagania chłopców i przyznawało punkty. Po ich podsumowaniu okazało się, że „Chłopakiem na medal” został Filip Łukaszów z klasy piątej. Gratulujemy! Uczestnicy zmagań otrzymali czekolady, a zwycięzca odlotową koszulkę. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę.
Tegoroczna aura nie pozwoliła nam wraz z innymi wziąć udział w Akcji Sprzątania Świata w przyjętym na ten rok terminie. Cały czas mieliśmy jednak na uwadze tę szczytną ideę i gdy tylko pogoda się poprawiła, w ostatni piątek września wyruszyliśmy wyposażeni w worki i rękawiczki do walki o czysty Chotyniec. Warto tu przypomnieć, że Akcja Sprzątania Świata - to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Po zakończonej akcji, każdy uczeń naszej szkoły ma poczucie, że przyczynił się do tego, że najbliższa okolica jest czysta i zadbana.
We wtorek - 25 września 2018 roku - radymieńscy policjanci spotkali się z uczniami naszej szkoły. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat prawidłowego przekraczania jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza i zachowaniu się po opuszczeniu autobusu. Następnie wspólnie, teorię zamienili w praktykę. Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci podkreślali także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Tłumaczyli, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. Uczestnicy pogadanki otrzymali atrakcyjne elementy odblaskowe i mogli obejrzeć policyjny radiowóz, a nawet włączać syrenę, co wywoływało niekłamany entuzjazm.
Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września 2018 roku uczniowie pożegnali wakacje i uroczyście przywitali nowy rok szkolny 2018/2019. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy.
Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 9.00, Mszą Świętą w kościele parafialnym w Chotyńcu. O godzinie 10.00, apel rozpoczęła przedstawicielka Samorządu Szkolnego Karolina Konieczny. Na początku odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – pani Lidia Łamasz, która serdecznie powitała wszystkich uczniów – w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły oraz rodziców, grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły. Przedstawiła zmiany, jakie zaszły w funkcjonowaniu Szkoły. Zamontowano w klasach dwie nowe tablice interaktywne. Pojawiły się ławki przed szkołą. Wyasfaltowano drogę do szkoły oraz parking. Po tym wystąpieniu przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Magda Siudak odczytała list okolicznościowy Wójta Gminy Radymno pana Bogdana Szylara. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.
Koniec roku szkolnego to taki dziwny, zaczarowany chciałoby się rzec, czas. Atmosfera naładowana jest emocjami. Miesza się i przenika to co było z tym co mogło być. To co jest z tym co dopiero będzie. To przenikanie się i mieszanie czasów oraz uczuć znalazło piękne odzwierciedlenie w motcie pożegnania szkoły przez klasę 3. G: „Uff! Nareszcie koniec! Ale jednak trochę żal…” Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły zakończenie roku szkolnego odbyło się dwuetapowo. W czwartek - 21 czerwca 2018r. – „jedenastka” 3 G. pożegnała się ze swoją ukochaną szkołą. W dynamicznym i dobrze przeprowadzonym programie przedstawili swoje chwalebne (i trochę mniej chwalebne) dokonania. Na całość programu złożyły się skecze, przyśpiewki oraz nakręcony na podstawie ciekawego scenariusza filmik. Uczniowie klasy 2.G oraz VII SP pożegnali z kolei starszych kolegów i koleżanki opuszczających nieodwołalnie mury chotynieckiej „alma mater”. Na zakończenie były upominki oraz wspólny poczęstunek. Piątek - 22 czerwca 2018r. - oficjalny dzień zakończenia roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą Świętą, koncelebrowaną przez ks. proboszcza Wiesława Skrabuta oraz wychowanka naszej szkoły ks. Pawła Miarę. Po mszy ruszyliśmy wspólnie do szkoły. Tutaj odbyła się ostatnia część uroczystości. Na początek odczytano okolicznościowy list Wójta Gminy Radymno pana Bogdana Szylara. Pani dyrektor Lidia Łamasz podziękowała rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi za ich trud włożony w wychowywanie dzieci i młodzieży oraz właściwe funkcjonowanie szkoły, a uczniom pogratulowała odniesionych w ciągu całego roku szkolnego sukcesów. Następnie pani dyrektor Lidia Łamasz wraz z panią Elżbietą Jacek - przewodniczącą Rady Rodziców - wręczyły naszym uczniom dyplomy i nagrody, dziękując za wzorową postawę, wiedzę i za ogrom pracy włożony w osiągnięcie sukcesów na różnorodnych polach aktywności. Na szczególną pochwalę zasługują uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, czyli ze średnią ocen co najmniej 4,75. Najwyższą średnią osiągnęła uczennica klasy 3. G Paulina Kędzior - średnia 5,5. Ostatnim i zarazem najważniejszym momentem uroczystości było rozdanie świadectw przez wychowawców podczas spotkań z uczniami w klasach. Gratulujemy wszystkim sukcesów i rozstajemy się z naszymi wiernymi czytelnikami na całe dwa miesiące, życząc im udanych i co najważniejsze bezpiecznych wakacji.
*Wysiłek jest na początku rzeczą przykrą, lecz przynosi chlubne zwycięstwo.
W Szkole Podstawowej w Chotyńcu odbył się 30 maja piknik adresowany do uczniów i ich rodziców. Pierwsi uczestnicy imprezy przybyli przed 9, a chwilę później Dyrektor SP w Chotyńcu pani Lidia Łamasz otworzyła festyn krótką przemową. Przedstawiła w niej program pikniku oraz podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania. Piknik otworzył występ uczniów naszej szkoły, którzy wierszem, piosenką i tańcem podziękowali swoim Mamusiom i Tatusiom za trud wychowania i opieki. Tę część zakończył efektowny skecz w wykonaniu uczennic klasy 3. G. Następnie rozpoczęła się właściwa zabawa. Dzieci i młodzież mieli możliwość korzystania z wielu atrakcji. Tych standardowych – placu zabaw oraz boiska szkolnego, ale także z bardziej niecodziennych – na przykład malowania twarzy, do której ustawiła się długa kolejka. Poza tym można było korzystać z dmuchańców i trampoliny. Główne punkty programu prowadzone były przez zaprzyjaźnioną wodzirejkę. Składały się na nie różnorodne zabawy i konkurencje, w których udział brały same dzieci jak i całe rodziny. Oczywiście zadbano też o odpowiedni posiłek dla uczestników. Mamy z Rady Rodziców przygotowały bufet, który serwował uczestnikom ciepłe posiłki oraz ciasta i napoje. Nie zabrakło również maszyny z popcornem oraz lodów, które ofiarował dzieciom gość honorowy naszego pikniku - Wójt Gminy Radymno - pan Bogdan Szylar. Punktem kulminacyjnym programu był mecz wodnej siatkówki na boisku szkolnym. W tej dyscyplinie należało przy pomocy ręczników przerzucać baloniki wypełnione wodą. Śmiechu było co niemiara, zwłaszcza gdy balonik pękał opryskując wodą zawodników. Festyn rodzinny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu ludzi udało się go zorganizować z rozmachem i wieloma atrakcjami. Wszystkim organizatorom należy zdecydowanie pogratulować tak udanego przedsięwzięcia!
PS Z okazji pikniku nasz szkolny plac zabaw wzbogacony został o nowe urządzenie – huśtawkę typu „bocianie gniazdo”. Super!
Dnia 24 maja 2018r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do Przemyśla. Odwiedzili tam Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Celem wycieczki było zapoznanie z funkcjonowaniem, wyposażeniem i zadaniami jednostki straży pożarnej, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, wzbogacenie wiedzy na temat sposobów postępowania w sytuacjach niebezpiecznych oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.
Przedstawione zostały im zadania straży pożarnej, odbył się pokaz rodzajów umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Już na samym początku strażacy zademonstrowali swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzenia stroju strażaka, wejście do wozu strażackiego oraz możliwość wypróbowania węża strażackiego w celu „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Po takich pokazach dzieciaki przyznały, że zawód ten bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłości chciałoby zostać strażakiem.
Kolejnym punktem wycieczki był seans w kinie Helios. Uczniowie obejrzeli wesoły film animowany pt. „Kaczki z gęsiej paczki”. Po „małym co nieco” wrócili bezpiecznie do domu.
Takie wycieczki oprócz walorów edukacyjnych umożliwiają także rozwijanie umiejętności społecznych. Uczestnicząc we wspólnych wyprawach, wychowankowie uczą się i utrwalają normy, wzorce zachowań, zasady zachowania się w miejscach publicznych. Tym samym przystosowują się do przyjętych norm współżycia społecznego, kształtując swoją postawę prospołeczną.
Dnia 8 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Straży Granicznej w Łazach odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego prowadzone aktywnymi metodami w oparciu o gry, procesy, symulacje. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy III gimnazjum ze szkoły w Łazach oraz z Chotyńca. Warsztaty były prowadzone przez doradcę zawodowego panią Justynę Fusiek, która uczestniczy w innowacyjnym projekcie „Twój osobisty GPS” opracowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy ExploRes z Rzeszowa.
Zajęcia były podzielone na trzy moduły:
Uczniowie uczestnicząc w różnych grach, pracach w grupach dochodzili do wniosku, że przy wyborze szkoły, a w przyszłości zawodu powinni się kierować swoimi zainteresowaniami, rozwijać swoje pasje. Jeśli naszym jedynym celem będzie zarabianie pieniędzy to w krótkim czasie może okazać się, że nasza praca nie sprawia nam radości i chodzimy do niej tylko po to, aby otrzymać wypłatę. Poprzez udział w drugiej części zajęć uczestnicy dostrzegli jak ważna jest współpraca w życiu. Nie można postrzegać otaczającego nas świata tylko jako „areny do rywalizacji”. Jeśli będziemy w życiu szukać korzyści kosztem innych to doprowadzi nas to do przegranej.
Celem udziału w trzecim module było uruchomienie kreatywności i pracy zespołowej poprzez tworzenie przez uczniów pomysłów na założenie firmy w oparciu o ich zainteresowania i marzenia.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łazach oraz Chotyńcu mieli okazję poznać się nawzajem, znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach i predyspozycjach oraz uwierzyć w to, że warto jest marzyć i rozwijać swoje zainteresowania.
Na koniec warsztatów po słodkim poczęstunku uczniowie z Chotyńca zwiedzali szkołę w Łazach, poznawali innych uczniów oraz nauczycieli.
22 kwietnia uczniowie klasy III gimnazjum jako wolontariusze włączyli się w dobroczynną akcję ”Jarosławskie Pola Nadziei”.
Celem zbiórki było wsparcie Jarosławskiego Hospicjum im św. Jana Pawła II, oraz uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na pomoc innym, szczególnie chorym.
Uczniów włączyli się do akcji nie tylko poprzez kwestowanie przy kościele ale również poprzez samodzielne wykonanie pięknych, krepinowych żonkili. Żonkile były przekazywane wszystkim darczyńcom.
Wolontariusze zebrali 796 zł.
Bardzo dziękujemy za hojność i dobroć serca.
Pamiętajmy- tak niewiele znaczy wiele.
W czwartek 26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Chotyńcu odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Agnieszki Glazar-Mazurek i pana Dariusza Szczepańca zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, obrazem i piosenką – cenną lekcję historii. Uczniowie mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim i muzycznym. Nasi prezenterzy bardzo trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną swoich kolegów i koleżanek o tym doniosłym wydarzeniu. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych i zastanawiano się, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna. Pani dyrektor Lidia Łamasz podziękowała za ciekawy występ, a uczniowie rozeszli się do klas na dalsze zajęcia. Apel wzbudził uczucia patriotyczne wśród uczniów i w ciekawy sposób przedstawiał wydarzenia historyczne i ich wpływ na teraźniejszość.
… egzamin gimnazjalny przekonali się na własnej skórze uczniowie klasy 3. Gimnazjum. W dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2018r. przystąpili oni do egzaminu gimnazjalnego. Jak każdego roku uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z przedmiotów humanistycznych (historia, wiedza o społeczeństwie, język polski), przyrodniczych (geografia, biologia, chemia, fizyka, matematyka) i ze znajomości języka obcego nowożytnego (język angielski). Drużyna 3. G przystąpiła do egzaminów w pełnym składzie: Emilia Hryniuk, Julia Jacek, Rafał Jacek, Mateusz Kędzierski, Paulina Kędzior, Bartosz Konieczny, Dominika Łukaszów, Anna Segin, Ewa Siudak, Izabela Stanicka i Martyna Wolańska. Po trzydniowym maratonie uczniowie mogą odetchnąć i wymienić się spostrzeżeniami. Zdania na temat stopnia trudności egzaminu są podzielone. Ostateczny wynik na pewno zależał od zaangażowania w naukę, odporności na stres i troszeczkę od szczęścia. Kto się systematycznie uczył, ten nie powinien mieć problemów z uzyskaniem przyzwoitego rezultatu. Czekając na oficjalne wyniki nie należy jednak zasypiać gruszek w popiele, jako że oprócz punktów za egzamin gimnazjalny przy kwalifikacji do szkoły ponadgimnazjalnej bierze się pod uwagę punkty uzyskane przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów. Trzecioklasiści! Gra toczy się dalej!
W połowie kwietnia uczniowie naszej szkoły gościli w kochanej stolicy- Warszawie. Po długiej, nocnej podróży dotarliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy mogli korzystając z eksponatów poznać w jaki sposób można się uczyć i odkrywać świat. Po wyczerpującej nauce zagościliśmy w Złotych Tarasach, gdzie wszyscy zregenerowali swoje siły. Nie zapomnieliśmy także o Pałacu Kultury i Nauki, z którego tarasu podziwialiśmy panoramę stolicy.
Po „ długim”, nocnym odpoczynku ruszyliśmy w całodzienną wędrówkę Traktem Królewskim po Warszawie. Rozpoczęliśmy od Łazienek Królewskich poprzez Plac Zamkowy, Starówkę, Krakowskie Przedmieście, Aleje Ujazdowskie kończąc przy Grobie Nieznanego Żołnierza, przy którym udało się nam obejrzeć zmianę warty. Pani przewodnik pokazała nam także najważniejsze punkty stolicy zza szyb autokaru. Wisienką na torcie okazał się być Stadion Narodowy PGE, gdzie super przewodnik oprowadził nas po strefie VIP.