• Szkoła Podstawowa w Chotyńcu
    Chotyniec 114
    37-552 Młyny

Sobota 27.07.2024

• Jarosławskie policjantki przeprowadziły w naszej szkole dwie pogadanki dotyczące bezpieczeństwa na terenie szkoły. W trakcie spotkań funkcjonariuszki przedstawiły uczniom zasady bezpiecznego zachowania się w szkole, a także poza nią wskazując na niebezpieczeństwa wynikające z nieodpowiedzialnej zabawy. Jak pokazują statystyki w Polsce co roku dochodzi do około 70 tys. nieszczęśliwych zdarzeń na terenie szkół. Policjanci z doświadczenia wiedzą, że w szkole i poza nią dzieciom często przychodzą do głowy różne pomysły, często są one ryzykowne i niebezpieczne. Dlatego też niezwykle ważnym jest, by przypominać najmłodszym jak zachowywać się w czasie zabawy. Policjantki podczas pogadanek z uczniami przypominały również o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

• “Opowiedz nam, moja Ojczyzno, jak matka dzieciom ciekawym, o latach znaczonych blizną, na wiekach chwały i sławy!”.

Z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno – muzyczny, w którym przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 r. Uczestnicy akademii przybliżyli widzom historię uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku. Wyjaśnili, czym jest konstytucja i dlaczego uchwalenie Konstytucji 3 maja ma tak istotne znaczenie dla historii polskiej i europejskiej demokracji. Uroczystość niosła również przesłanie, że patriotyzm powinniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród żyć w taki sposób, by nasza ojczyzna rozwijała się w duchu wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.

• 23 kwietnia 2024 uczniowie naszej szkoły wyruszyli, wyposażeni w worki i rękawiczki, do walki o czysty Chotyniec. Warto tu przypomnieć, że akcja #SprzątanyDlaPolski - to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Po zakończonej akcji, każdy uczeń naszej szkoły miał poczucie satysfakcji, że przyczynił się do tego, że najbliższa okolica jest czysta i zadbana. Na koniec Mamy naszych uczniów przygotowały sycący poczęstunek, za który bardzo dziękujemy!

• Szkoła Podstawowa w Chotyńcu
    Chotyniec 114